آدم ربایی در مشهد ختم به خیر شد

چهارشنبه, شهريور 17, 1395 - 01:03 توسط تحریریه بادبادک

آدم‌ربایانی که با ربودن پسر ۱۵ ساله یک هتلدار مشهدی قصد اخاذی به مبلغ ۳۰۰هزار دلار را داشتند دستگیر شدند. 

۳ عضو این باند آدم ربایی، که با طرح یک داستان عاشقانه پسر یک هتلدار معروف در مشهد را دزدیده بودند در حالی دستگیر شدند که صاحب هتل را تهدید کرده بودند که اگر پول را به آن‌ها ندهد هتلش را مانند برج سلمان به آتش خواهند کشید.

اما ماجرا از چه قرار بود؟

تنها پسر ۱۵ ساله مالک یک هتل، در شبکه اجتماعی تلگرام با دختر جوانی آشنا شد و به «چت» کردن با وی پرداخت. تصویر زیبای دختر مذکور تنها فرزند این هتلدار را وسوسه کرد تا با وی ارتباط برقرار کند. آن دختر هم که در «چت هایش» متوجه اشتیاق نوجوان ۱۵ ساله شده بود فرصت را برای اجرای نقشه اش مناسب دید و تلاش کرد با پسر نوجوان قرار ملاقات بگذارد.

طولی نکشید که محل قرار در انتهای بولوار سجاد و در نزدیکی میدان آزادی تعیین شد. عقربه های ساعت به ۱۱ صبح نزدیک می شد که پسر در محل قرار به انتظار «دختر زیبا» نشست. هنوز دقایقی بیشتر از حضور نوجوان ۱۵  ساله در محل نگذشته بود که پراید سفید رنگی مقابل او متوقف شد.

در این هنگام دختری از خودرو پراید بیرون آمد و از او خواست تا سوار پراید شود. به محض این که او در صندلی عقب نشست ناگهان ۲ جوان دیگر از ۲ سوی خودرو سوار پراید شدند و در سمت چپ و راستش قرار گرفتند. 

آدم ربایان که نقشه خود را به خوبی اجرا کرده بودند در بین راه و در نقطه ای خلوت کنار یک دستگاه پژو پارس توقف کردند و نوجوان مذکور را به صندوق عقب پژو انتقال دادند.
۳عضو باند آدم ربایی قصد داشتند او را به ویلایی ببرند که به مدت چند روز در منطقه ویرانی مشهد اجاره کرده بودند.

خودرو پژو در حالی وارد بولوار توس شده بود که پسر نوجوان در صندوق عقب خودرو برای رهایی خود تلاش می کرد. او که دقایقی بعد موفق شده بود چسب دستانش را باز کند نفس راحتی کشید و با ضربه ای از داخل قفل صندوق عقب خودرو را هم باز کرد ولی سرنشینان خودرو که گرم صحبت برای اجرای مراحل دیگر نقشه خود بودند متوجه صدای صندوق عقب نشدند.

نوجوان ۱۵ ساله موفق شد در هنگام حرکت اتوموبیل خودش را از صندوق عقب به بیرون پرت کرده و فرار کند.
پسر ربوده شده از محل گریخت و آدم ربایان زمانی متوجه شدند که دیگر مرغ از قفس پریده بود.

با توجه به حساسیت موضوع گروهی از کارآگاهان ورزیده دایره مبارزه با آدم ربایان و سرقت های مسلحانه با فرماندهی مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) وارد عمل شدند و بدین ترتیب عملیات های تخصصی کارآگاهان با رصدهای اطلاعاتی آغاز شد. کارآگاهان با ثبت اظهارات «الف» و انجام یکسری فعالیت های علمی و تحلیلی به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد:

فردی که با نوجوان ۱۵ ساله قصد برقراری رابطه عاشقانه داشته دختر نبوده بلکه پسری است که با سوءاستفاده از هویت های پنهان در فضای مجازی، تصویر دختری زیبا را به جای عکس خودش برای نوجوان مذکور ارسال کرده است تا از این طریق بتواند نوجوان یاد شده را سرقرار بکشاند. این گزارش حاکی است: با مشخص شدن این ماجرا، عملیات های اطلاعاتی کارآگاهان ادامه یافت و طولی نکشید که مشخص شد عامل اصلی آدم ربایی از سیم کارت های بی هویتی استفاده کرده است که در برخی از فروشگاه های شهر عرضه می شود.

از سوی دیگر نتیجه بررسی های اطلاعاتی که در شاخه دیگری از عملیات های پلیسی کارآگاهان پیگیری می شد بیانگر آن بود که عاملان آدم ربایی از خودروهای اجاره ای در ارتکاب جرم استفاده کرده اند بنابراین با شناسایی آژانس خودروهای اجاره ای، سرنخی از یک متهم به نام «بابک» به دست آمد اما تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی دقیق هویت وی و محل سکونتش دچار مشکل شده بود.

در همین حال کارآگاهان که احتمال می دادند شماره تلفن پسر مالک هتل باید از طریق فردی آشنا در اختیار آدم ربایان قرار گرفته باشد شاخه ای از بررسی های غیرمحسوس خود را به کارکنان هتل معروف کشاندند. آنان پس از مدتی ردیابی و رصدهای اطلاعاتی از طریق دختری که از بستگان مالک هتل بود به پسری به نام «بابک» رسیدند که مبالغ هنگفتی از پول های هتل به حساب وی واریز شده بود.

این دختر که حدود ۳۰ سال سن دارد در اظهارات خود عنوان کرد: «بابک» چند سال قبل در هتل کار می کرد و از این جا رفته بود اما حدود ۶ ماه قبل بود که از طریق تلگرام برایم پیام می فرستاد و قصد ازدواج با من را داشت. او هر بار با خودروهای گران قیمت تردد می کرد و می گفت: نمایشگاه خودرو دارد! در همین میان از من خواست مبلغی را به او قرض بدهم ولی من فقط ۱۵ میلیون تومان داشتم به همین خاطر ۱۱۲میلیون هم از پول های هتل به او دادم و قرار شد که چند روزه پول ها را برگرداند ولی با وجود اصرارهای من از دادن این پول خودداری می کرد.

بنابر گزارش خراسان با اطلاعاتی که این دختر در اختیار کارآگاهان گذاشت و همچنین تجزیه و تحلیل های کارشناسی این پرونده آدم ربایی، کارآگاهان دریافتند که «بابک» عامل اصلی آدم ربایی است و شماره تلفن «الف» را نیز به روش زیرکانه ای از دختر مذکور گرفته است.این در حالی بود که آدم ربایان در تماس های خود با مالک هتل از وی می خواستند۳۰۰ هزار دلار به حساب آن ها واریز کند وگرنه همان طور که برج سلمان در آتش سوخت هتل او را نیز در شعله های آتش می سوزانند!

سرانجام بابک در بازگشتش به مشهد از سوی پلیس دستگیر شد.

این جوان ۲۷ ساله وقتی شوک زده به اداره جنایی پلیس آگاهی هدایت شد ضمن اعتراف صریح به ماجرای آدم ربایی گفت: یکی از همدستانم که «حسن» نام دارد به مدت ۱۰ سال در تایلند زندگی کرده بود اما از ۲ سال قبل وقتی وضعیت مالی اش در تایلند به هم ریخت دوباره به مشهد بازگشت. ما قصد داشتیم با یک ماجرای آدم ربایی مبالغ هنگفتی به دست آوریم تا پس از ارتکاب جرم به تایلند برویم و در آن جا زندگی کنیم.

این بود که با همدستی «حسن» و یکی دیگر از دوستانم که در یک هتل دیگر کار می کند نقشه آدم ربایی را کشیدیم ابتدا می خواستیم مالک هتل را گروگان بگیریم اما بنا به دلایلی از این کار منصرف شدیم و سپس تصمیم گرفتیم تا پسرش را برباییم.
به همین منظور نقشه عاشقانه تلگرامی را کشیدیم و من یک سیم کارت فعال را از یک فروشگاه خریدم اما برای اجرای نقشه نمی توانستیم از خودروهای خودمان استفاده کنیم که برای این کار به آژانس های کرایه ای مراجعه کردیم.

این در حالی بود که من از طریق ارسال تصویر یک دختر زیبا در تلگرام اعتماد پسر مالک هتل را جلب کرده بودم . وی همچنین ضمن اعتراف به گرفتن مبالغ میلیونی از دختری که از بستگان مالک هتل بود نیز گفت: برای اجرای نقشه آدم ربایی به اطلاعات آن دختر نیاز داشتیم به همین خاطر هم با بهانه واهی ازدواج با او از طریق تلگرام رابطه برقرار کردم.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید