زبان مخفی دخترها در اینستاگرام

دوشنبه, آذر 10, 1393 - 04:25 توسط تحریریه بادبادک

نه همه آن‌ها، ولی خیلی از آن‌ها در اینستاگرام در حال سخن گفتن به زبان دیگری هستند: زبان دخترانه اینستاگرام. که با شناخت آن می‌توانید خیلی راحت‌تر حرف دل آن‌ها بفهمید. 

نکته اول:‌ به دنبال چه هستند؟ محبوب بودن در میان دیگر کاربران. اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر و مطالبشان را به اشتراک بگذارند و در ازای هرکدام لایک یا کامنت دریافت کنند پس رقابت برای دریافت لایک بیشتر باعث ایجاد خلاقیت در میان کاربران جوان شده است. 
سادگی اینستاگرام هم در این میان جذاب است. شما به راحتی درک میکنید که چه کسانی دوستتان دارند و یا برعکس. گرچه این هدفی نبوده که سازندگان این برنامه دنبال میکردند اما تاثیری است که از لحاظ روانی ایجاد کرده و به کاربر امکان انتقال احساساتش را میدهد.

نکته دوم: برای دانستن اینکه دوستان‌شان حقیقتا در مورد آنها چه فکری میکنند. هنگامیکه کاربران یک عکس را تگ میکنند دختران خواهان دریافت لایک هستند و عاجزانه از شما میخواهند که صادقانه جواب دهید.‌

نکته سوم: برای دانستن اینکه دوستانشان چقدر دوستشان دارند. در این مورد دختران یک لایک را- که به این معناست که دوستشان عکس یا مطلب اشتراکی دوست دارد- به این معنی استنباط میکنند که دوستشان خودشان را دوست دارد یا نه.

نکته چهارم: خیلی از دخترها از اینستاگرام به عنوان یک روش اندازه‌گیری برای محبوبیت عمومی خود استفاده می‌کنند.  اینستاگرام به شما این اجازه را میدهد که با تگ کردن دوستانتان به آنها اعلام کنید که عکس جدیدی از آنها را به اشتراک گذاشته‌ا‌ید. اما دختران عکسهای مناظری را هم که کسی در آنها وجود ندارد تگ میکنند تا با دریافت لایک نشان دهند که محبوبیت بیشتری دارند.

نکته پنجم: روشی برای تلافی کردن. اگر از کسی عصبانی باشند آن را در عکسی که او حضور دارد تگ نمیکنند یا عکسی از یک مهمانی که آن شخص حضور نداشته و میدانند که او عکس را میبیند به اشتراک میگذارند و لایک میکنند.

نکته ششم: یک وسیله شخصی برای خودنمایی. دخترها ممکن است آرایش و نحوه لباس پوشیدنی را که معمولا برای انجام آن  در خارج از منزل وقت و یا اجازه ندارند، در عکسهای اینستاگرام به نمایش بگذارند، تا زیبایی و جذابیتشان را به رخ بکشند!

نکته هفتم:‌ محلی برای کلکسیون جشن تولدهای رنگارنگ. در گذشته در روز تولدتان باهیجان به مدرسه می‌رفتید تا ببینید دوستان‌تان برای تولدتان چه تدارکی دیده‌اند. اما امروزه از روز قبل با دیدن پیامها و تصاویر مختلف تولدتان را زودتر جشن میگیرید.

درحالیکه به نظر میرسد خیلی از این دختران معتاد به اینستاگرام و زندگی آنلاین هستند- که در مواردی چندان هم شاید بد نیست- اما همچنان دوستان آفلاین و حقیقی را به دوستان مجازی ترجیح می‌دهند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید