۵ راه برای آن‌که قهوه ترک لذت‌بخش‌تری داشته باشید

يكشنبه, آذر 9, 1393 - 12:00 توسط تحریریه بادبادک

چند راه وجود دارد تا نوشیدن قهوه ترک دلچسب‌تر باشد. آن‌ اصول پیشرفت قهوه‌نوشی چیست؟
1.    زمان مناسب را انتخاب کنید: بعد از یک وعده غذایی.
در زمانهای گذشته در ترکیه رایج بود که قهوه را صبح بنوشند. زمان همه چیز را عوض میکند و امروزه ترکها از دیدن اینکه خارجیها روزشان را با قهوه شروع میکنند متعجب میشوند. برای آنها نوشیدن قهوه برای پایان دادن به یک وعده غذایی دلپذیر است نه شروع آن. قهوه به شما کمک میکند  که روزتان را بدون احساس خواب‌آلودگی بعد از یک وعده غذایی ادامه دهید.

2.    یک فنجان کوچک شما را برای مدت طولانی سرحال نگه میدارد.
فنجان قهوه ترک نسبتا کوچک است. و شما میبینید که این فنجان کوچک چگونه شما را برای مدت طولانی سرحال نگهمیدارد. طبق سنتها، مردم ترکیه بعد از یک فنجان قهوه یک فنجان چای مینوشند.

5 قرن سنت قهوه در ترکیه در نهایت منجر به ایجاد روشی برای تهیه قهوه شده است که دیرتر سرد شود و بتوان برای مدت بیشتری از آن لذت برد. اول اینکه قهوه ترک با یک فوم ضخیم پوشیده میشود تا دمای خود را حفظ کند. دوم اینکه آسیاب کردن قهوه ترک کامل انجام میگیرد وگاهی پودر  قهوه را با آب مخلوط میکنند تا قهوه غلیظتر شود و حرارت آن بیشتر حفظ شود. در نهایت قهوه قهوه تهنشین شده در فنجان باعث میشود دمای آن بهتر حفظ شود. در برخی جاها فنجان را در یک ظرف مسی میپوشانند تا قهوه زود سرد نشود.

3.    شکر اول اضافه میشود و بعدا شکری اضافه نمیشود.
هنگام سفارش قهوه ترک باید اول تصمیم بگیرید که چه مقدار شکر دوست دارید. بدون شکر، کم شکر، نیمه شیرین و یا شیرین. دلیل آن این است که برای تهیه این قهوه، پور قهوه و شکر و آب سرد از همان اول با هم مخلوط میشوند و سپس قهوه حرارت میبیند. به دلیل لایه ضخیم فوم روی قهوه شما نمیتوانید به آن شکر اضافه کنید و هم بزنید.

4.    آرام بنوشید.
برای نوشیدن قهوه ترک شتاب نکنید و اجازه دهید بماند تا کمی سرد شود. تجربه نوشیدن آن را با سوختن زانتان خراب نکنید. کمی صبر کردن باعث میشود که قهوه ته نشین شود. هنگام نوشیدن اول طعم تلخ و سپس اسپایس و در نهایت طعم شکلات را حس میکنید.

5.    بدانید که کجا متوقف شوید: قهوه ته‌نشین شده برای فال قهوه است.
حدود یک سوم فنجان شما قهوه تهنشین شده است، که شما قادر به نوشیدن آن نیستید. این مقدار بسته به اینکه قهوهتان به چه شکلی سرو شده متفاوت است و شما هرچه به ته فنجان نزدیک میشوید این لایه را بهتر میبینید. این لایه را ننوشید و به جای آن آبی را که همراه قهوهتان سرو شده بنوشید تا دهانتان از قهوه پاک شود. بعد میتوانید فنجان را برگردانید و دنبال یک فلگیر بگردید......

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید