13 حقه زیبایی که می‌توانید با قاشق انجام دهید

يكشنبه, آذر 9, 1393 - 06:50 توسط سمیه روح‌الامینی

1.    از شر پف‌های خلاص شوید. دو قاشق فلزی را هنگام شب در فریزر بگذارید، صبح پشت قاشق‌ها را زیر چشم‌ها به سمت گوشه داخلی ‌آنها بگذارید و آن‌ها را در جهت گوشه داخلی و خارجی چشم حرکت دهید. این حرکت خون‌رسانی به ناحیه زیر چشم را افزایش می‌دهد و پف را از بین می‌برد.
2.    از دسته و قوس سر قاشق برای انداختن خط رژ گونه استفاده کنید.
3.    برای جلوگیری از پخش شدن ریمل بر روی مژه‌های پلک پایین هنگام زدن ریمل به پلک بالایی، مژه‌های پلک پایین را با یک قاشق بپوشانید.
4.    به سایه‌های چشمی که شکسته و پودر شده‌اند، چند قطره الکل اضافه کنید و با پشت قاشق سطح آن را فشار دهید تا دوباره به حالت اول برگردند.
5.    اگر فر مژه در دسترس ندارید، با لبه قوس‌دار قاشق مژه‌هایتان را فرکنید.
6.    انحنای یک قاشق بزرگ یک شکل خوب برای کمان ابرو است. قاشق را از طرف انحنای آن زیر ابروهایتان بگیرید و خط آن را با یک مداد ابرو برای کشیدن یک کمان ابرو زیبامشخص کنید.
7.    رژ لب دلخواه‌تان را بسازید. سایه چشم شکسته و پودر شده را توسط قاشق با یک کرم مانند وازلین قاطی کنید و به عنوان رژ لب استفاده کنید. از رنگ سایه مورد علاقه‌تان استفاده کنید و رژ بدست آمده را با کمک انگشتان‌تان به لب‌ها بمالید.
8.    برای یافتن گودی گونه‌تان برای زدن پور کانتورینگ، با قاشق برجستگی گونه‌تان را بپوشانید، اطراف قاشق محل مناسبی برای زدن پودر کانتورینگ است.
9.    از گودی کاسه قاشق به عنوان یک پالت برای قرار دادن رنگ‌ها و مواد مورد استفاده در طراحی ناخن، استفاده کنید.
10.    برای طراحی ناخن به شکل مرمری، دو یا چند رنگ لاک را داخل قاشق بریزید و با یک سنجاق سر مخلوط کنید و به طرح دلخواه‌تان دربیاورید سپس آنها را با کج کردن قاشق به سمت لبه آن بیاورید و با یک حرکت قوسی شکل ناخن‌تان را در آن قرار دهید و در پایان دور ناخن را تمییز کنید.
11.    با قرار دادن نوک قاشق در پایین ناخن از مالیده شدن لاک ناخن به پوست اطراف آن جلوگیری کنید.
12.    با قرار دادن یک قاشق یخ زده بر روی کبودی‌های کوچک از پخش شدن خون درآن منطقه و بزرگ‌تر شدن کبودی جلوگیری کنید و یه کمرنگ شدن آن کمک کنید.
13.    پشت یک قاشق داغ(نه به اندازه‌ای که پوست را بسوزاند)را روی جوش ملتهب قرار دهید تا التیام پیدا کند. برای گرم کردن قاشق می‌توانید مقداری آب گرم داخل یک فنجان بریزید و قاشق را در آن قرار دهید، قاشق را روی پوست دستتان امتحان کنید تا مطمئن شوید دمای آن باعث سوختن پوست نمی‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید