ایده‌هایی برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی

پنجشنبه, مرداد 21, 1395 - 03:56 توسط تحریریه بادبادک

شبکه اجتماعی اینستاگرام این روزها بیش‌تر از هر شبکه دیگری در حال رشد در میان ایرانیان است. چرا؟ به چند دلیل:
دلیل اول این‌که این شبکه از فیلترینگ جان سالم به در برده است، دوم بر پایه تصویر بودن این شبکه است، آدم‌ها نیاز ندارند چیزی را بخوانند و فکرشان را به کار بیاندازند تا حتما چیزی بنویسند، سوم این‌که این تصاویر راه به درون زندگی آدم‌ها برده‌اند، شما را از غذایی که دیگران می‌خورند، لباسی که می پوشند و تفریحاتی که انجام می‌دهند آگاه می‌کنند.
حالا دیگر می‌دانید دختر همسایه با دوستانش کجا می‌رود و یا مادرش برای نهار چه غذایی پخته است. می‌دانید که پسرخاله شما با دوستش به سفری رفته که شما از آن خبر نداشته‌اید و یا حتی در بعضی موارد دوستانتان چه کتاب‌هایی می‌خوانند و یا به چه فیلمی علاقه دارند.
در این میان تعدادی هم ستاره اینستاگرامی پیدا می‌شوند که از علایق و فعالیت‌های روزمره‌شان آن‌چنان می‌نویسند و با دنبال‌کنندگانشان درددل می‌کنند که آدم‌های زیادی درست مثل دنبال کردن یک پاورقی در روزنامه، صفحه اینستاگرام آن‌ها را دنبال می‌کنند.
این‌جا راه‌حل‌هایی را معرفی می‌کنیم تا شاید شما را هم تبدیل به یک ستاره اینستاگرامی کند.

پس زمینه عکس‌هایتان را درست انتخاب کنید
اگر دوست دارید ستاره باشید باید زیاد به عکس‌هایی که می‌گیرید فکر کنید، یک دیوار آجری قدیمی شاید یک پس زمینه مناسب برای عکس‌های دخترانه و جذاب باشد.

پس زمینه‌ سفید، با این پس زمینه عکس‌های شما جلوه بیشتری خواهند داشت. چرا؟ چون همه رنگ‌ها روی زمینه سفید خودشان را به خوبی نشان می‌دهند.

زمینه‌های چوبی همیشه گزینه خوبی برای عکاسی هستند.  با قرار دادن چیزی که می‌خواهید از آن عکس بگیرید روی یک میز چوبی میتوانید تصویر خاصی از آن وسیله را ثبت کنید.

عکاسی از میز کار مرتب با وسیله‌های بامزه روی آن 
شاید میز کار شما هم مثل میز من خیلی مرتب و تر و تمیز نباشد، ولی وقتی می خواهید از آن به عنوان سوژه عکس اینستاگرامتان استفاده کنید یک گوشه‌اش را مرتب کنید و هر وسیله‌ بامزه‌ای که فکر می‌کنید ممکن است دیگران شبیه آن را نداشته باشند در کادر عکستان قرار دهید.

عکاسی از شمع
شاید به نظرتان عجیب بیاید اما شمع‌ها، چه روشن و چه خاموش با چینشهای خاص شما، گزینه‌های مناسبی برای لایک گرفتن هستند.


گل‌های تازه 
سوژه عالی برای عکس، که همه  لایکشان را پای آن می‌نشانند. حالا این گل‌ها در خانه باشند یا از داخل گلفروشی محل عکس گرفته باشید به هر حال باب طبع همه هستند.

لیوان قهوه 
اگر زیاد از خودتان عکس بگذارید (البته اگر بیشتر لایک‌ها به خاطر زیبایی چهره‌ شما نباشند!) ممکن است تعدادی از مخاطبانتان را از دست بدهید،  ساده‌ترین راه برای این‌که عکس از خودتان نگذارید اما درباره خودتان بنویسید یک عکس از لیوان قهوه‌ ‌ای است که در دست گرفته‌اید. زیاد لایک می‌خورد مطمئن باشید.

عکاسی از محصولات آرایشی 
لایک گرفتن این یک مورد ردخور ندارد. اگر خانم هستید، چیدن رنگ‌های مختلفی از لاک ناخن در کنار هم و یا ترکیب آن‌ها با مدل‌های مختلف رژلب و عکاسی از آن‌ها درصد لایک‌های شما را به شکل چشم گیری بالا می‌برد.


عکاسی از غذا!
این یک مورد را تضمینی به شما پیشنهاد می‌کنم، بدون شک درصد بالایی از دنبال کنندگان شما از عکس خوش آب و رنگی که شما از غذایتان گرفته‌اید استقبال شایانی خواهند کرد.

کتاب‌
به شما قول می‌دهم اگر عکسی از کتابی که در حال خواندن آن هستید (و یا حتی آن را نخوانده‌اید و فقط توی کتاب‌خانه دارید) در کنار چند شاخه گل و یا یک فنجان قهوه و چند قلم بگذارید درصد بالایی لایک خواهید داشت. لایک نکردن این یک مورد ممکن است دوستداران شما در معرض اتهام نادانی قرار دهد. در این یک مورد احتمالا شما نظرات زیادی هم درباره کتاب مورد نظر خواهید داشت.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید