پول‌دارهای ایران چه کار می‌کنند؟

چهارشنبه, مرداد 20, 1395 - 09:02 توسط تحریریه بادبادک

خبر فیش‌های حقوقی این روزها در میان ایرانیان داغ است. حقوق‌های عجیب و غریبی که میزان دریافتی یک روز آن‌ها به اندازه چند سال یک کارمند معمولی بوده است.
اما به غیر از مدیران و رئیسان بانک‌ها که فیش‌های حقوقی عجیب و غریبی دارند مشاغلی هم در ایران هستند که اگر فیش حقوقی ندارند و سندی از آن بیرون نمی‌اید اما درآمدهایی دارند که حتی در مخیّله من و شما هم نمی‌گنجد.

جراحان پلاستیک 
دکتر فوق تخصص جراحی پلاستیک و دکتر متخصص قلب در سال هشت میلیارد تومان درآمد دارند. البته ارقامی که در این گزارش به آنها اشاره می شود متوسط درآمد سالیانه در سال ۹۳ است.

فوتبالیست‌ها 
فوتبالیست و مربی (البته از نوع درجه یک آن) در رتبه بعدی قرار دارند و با کسب درآمد سه میلیارد در سال، جایگاه دومین شغل پردرآمد در ایران را به دست آورده اند. 

رتبه سوم و چهارم و پنجم در این جدول به سه شغل متفاوت از هم و جالب تعلق می گیرد. شغل هایی که هیچ قرابتی با یکدیگر ندارند. متوسط درآمد یک دندانپزشک که فوق تخصص دارد با یک طراح لباس عروس و یک مدرس کنکور زیست شناسی به یک اندازه است. متوسط سالیانه آنها یک میلیارد و دویست میلیون تومان است و آنها جزو پردرآمدترین افراد در ایران هستند.

بازیگری
درآمد یک بازیگر درجه یک در سال، هشتصد میلیون تومان تخمین زده شده است. خیلی از بازیگران هم به خاطر حضور کوتاه خود در فیلم ها توانستند درآمد خوبی داشته باشند.
رتبه های هشتم و نهم و دهم هم جالب اند. البته یکی از آنها ممکن است خیلی بیشتر شما را متعجب کند. تعمیرکاران خودرو با درآمد سالیانه ۶۰۰ میلیون تومان جزو ۱۰ شغل پردرآمد در ایران هستند. آنها ماهیانه پنجاه میلیون درآمد دارند و با مدرسان کنکور ارشد و مهندسان و دکترهای کارخانه های صنعتی در یک رده قرار می گیرند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید