7 نکته که تمام کاربران فیس‌بوک نیاز به دانستن آن‌ها دارند

يكشنبه, آذر 9, 1393 - 05:47 توسط سمیه روح‌الامینی

1.    پروفایل فیس‌بوک شما به احتمال زیاد شخصیت حقیقی‌تان را نشان می‌دهد. بخصوص نشان می‌دهد که شما چه مقدار سرزنده هستید و قابلیت پذیرش تجربه‌های نو را دارید،  اما همچنین می‌توانداینکه که آیا شما اضطراب دارید یا خیر را به دیگران بگوید و یا حتی عملکرد شغلی شما را پیش‌بینی کند.


2.    با وجودیکه من بدبین نیستم، اما بیشتر افراد تنها با دیدن عکس پروفایل‌تان شما را قضاوت می‌کنند. پس دوباره آن عکس می‌تواند پیش‌بینی کند که شما چقدر شاداب هستید.


3.    استاتوس رابطه شما احتمالا نشان می‌دهد که شما چقدر خوشحال هستید. حالا علامت خوب چیه؟ مردانی که در استاتوس رابطه می‌نویسند «در رابطه با ...» ( in relationship with…) و زنانی که عکس پروفایل‌شان دو نفره است و شریک‌شان را هم نشان داده‌اند، هر دو رابطه شادتری نسبت به بقیه افراد دارند.


4.    فیس‌بوک در مورد روز و ماهی که شما رابطه‌تان را شروع می‌کنید، می‌داند. وحشتناک است، اما فیس‌بوک می‌تواند در حدود 33% به درستی پیش‌بینی کند که شما هفته بعد با چه کسی قرار عاشقانه می‌گذارید.


5.    علی‌رغم اینکه شما چه تعداد دوست در فیس‌بوک دارید، شما به احتمال زیاد تنها با 100 تا 200 تای آن‌ها به شکل فعال در فیس‌بوک در رابطه هستید. فیس‌بوک به هرحال دوستی‌های هفتگی و بدون تعهد را افزایش می‌دهد. بیشترین دلیل آنفرند کردن دیگران این است که مطالبی که پست می‌کنند برای‌تان جالب نیست.


6.    تنها یک پنجم دوستان فیس‌بوکی‌تان بر رفتار شما تاثیر می‌گذارند. شما چشم بسته هر مطلبی را که آنها پسک کنند لایک نمی‌کنید، در حقیقت شما آن ها را برای یافتن چیزی که دوست ندارید  چک می‌کنید. و این به راستی ارزش رابطه مجدد با دوستان قدیمی در سایت را دارد.


7.    در فیس‌بوک همه تنها خوب‌ترین حالت را نشان می‌دهند نه بدترین را و در مقایسه با آنچه از دیگران می‌بینید نسبت به زندگی خودتان احساس بدی به شما دست می‌دهد. اما به هرحال کاربران فیس‌بوک پشتیبانی احساسی زیادی نسبت به بقیه مردم می‌شوند. قطعا فیسبوک دردسرهایی زیادی ایجادکرده و یکی از دلایلش این است که دیگر نمی‌توانید مثل یک مامور مخفی در این سایت فعالیت کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید