10 درمان خانگی برای پوست چرب

يكشنبه, آذر 9, 1393 - 05:08 توسط سمیه روح‌الامینی

چگونه می‌توانیم پوست چرب را برای داشتن ظاهری بهتر مدیریت کنیم؟ در زیر تعدادی از درمان‌های باارزش خانگی را برای رفع مشکل چربی پوست بیان می‌کنیم:

 

  1. صورتتان را بشویید. همانطور که همه کسانی که پوست چرب دارند می‌دانند، هرچه پوست چرب‌تر باشد کثیف‌تر به ‌نظر می‌آید. برای غلبه بر این احساس مهم است که پوستتان را با حداقل دو بار شستن در روز تمیز نگه دارید. اگر دوبار شستن به شما حس خشکی زیادی می‌دهد از صابون گلیسرین استفاده کنید.

 

  1. چربی اضافی را بگیرید. استفاده از ژل آلوورا دو تا سه بار در روز چربی اضافه پوست را می‌گیرد. اگر ژل سرد باشد احساس شادابی خوبی به شما می‌دهد، پس آن را داخل یخچال نگه دارید. پوست‌تان را با یک پنبه الکلی یا ترکیب الکل و استون پاک کنید. در برخی از داروخانه‌ها پنبه‌های الکلی مخصوص پاک کردن پوست موجود است. همراهتان دستمال کاغذی داشته باشید. دستمال کاغذی می‌تواند چربی اضافه پوست را جذب کند. اگر نمی‌خواهید مواد شیمیایی به پوست‌تان بزنید، آب سرد به صورت‌تان بزنید و اجازه دهید که خودش خشک شود. این روش به از بین بردن چربی اضافی پوست کمک می‌کند.

 

  1. استفاده از مرطوب کننده‌ها را ممنوع کنید. مرطوب کنندها برای پوست چرب مناسب نیستند اما از ضد آفتاب هنگام بیرون رفتن در روز استفاده کنید. هنگام خرید محصولات آرایشی به برچسب آنها دقت کنید که مناسب پوست چرب باشند.

 

  1. از چربی‌ها دوری کنید. موهایتان را جمع کنید که چربی پوست و مو با هم مشکل‌ساز نشود. در طول روز دستان‌تان را به صورت‌تان نمالید این کار چربی و کثیفی بیشتری را به پوست منتقل می‌کند. از مواد آرایشی دارای پایه آب استفاده کنید نه چربی‌دارها.

 

  1. یک اسکراب یا ماسک درست کنید. بادام پودر شده را با عسل مخلوط کنید و به عنوان اسکراب استفاده کنید. بلغور جو ترکیب شده با آلوورا هم اسکراب خوبی برای پوست چرب است. ماسک‌های گلی هم برای پوست چرب مناسب هستند.

 

  1. پوست‌تان را لایه‌برداری کنید. به صابون مایع یک دوم قاشق چایخوری پودر کیک (بیکربنات سدیم) اضافه کنید و به قسمت‌های چرب صورت‌تان بمالید و در آخر با آب سرد بشویید. لایه بردار مناسب دیگر سرکه سیب است که می‌توانید با پنبه به پوست‌تان بمالید و بعد از 5 تا 10 دقیقه با آب سرد بشورید.

 

  1. از کورن فلکس و نمک استفاده کنید. آنها را با آب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی آماده شود و آن را به صورت بمالید. اجازه دهید خشک شود و سپس با آب ولرم بشورید. این کار را روزی یکبار انجام دهید.

 

  1. ماسک سیب بسازید. یک دوم فنجان سیب له شده، یک دوم فنجان بلغور جو پخته، یک سفیده تخم مرغ زده شده و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را مخلوط کنید و خمیر بدست آمده را به صورت بمالید، 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد بشورید.

 

  1. زرده تخم مرغ، یک ماسک سریع. زرده تخم مرغ را با پنبه به پوست صورت‌تان بمالید، 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد بشورید.

 

  1. پوست‌تان را با میوه تازه کنید. مرکبات و برخی سبزیجات نه تنها پوست را شاداب می‌کنند بلکه چربی آن را کاهش می‌دهند. آب لیمو و آب را به مقدار مساوی مخلوط کنید و آن را به صورت بمالید. اجازه دهید خشک شود و برای اثر بهتر اول با آب گرم و سپس با آب سرد بشورید. یا یک دوم قاشق غذاخوری آب لیمو با همان مقدار آب خیار سبز مخلوط کنید و مانند روش قبل استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید