چه کنید تا در تابستان آرایش صورتتان به هم نریزد

چهارشنبه, مرداد 13, 1395 - 02:03 توسط تحریریه بادبادک

هوای تابستان این روزها حول ۴۰ درجه می‌چرخد، هوایی که آدم را ذوب می‌کند چه برسد به آرایش صورت شما. خیسی عرق تمام آرایش شما را در هر لحظه ممکن است به هم بریزد. یک راه حل این است که تابستان را بی‌خیال آرایش شوید و فقط به ضد آفتاب بسنده کنید،اما خب همه هم دوست ندارند بدون آرایش از خانه بیرون بیایند. چه باید کرد؟
اول از همه بهتر است که در این فصل از آرایش سبک‌تر و از لوازم آرایش با کیفیت‌تر استفاده کنید.
برای زدن رژلب اول یک مرطوب کننده لب روی لب‌هایتان بزنید و بعد روی آن پن‌کک بزنید و سپس اقدام به زدن رژلب کنید. از خط لبی همرنگ با رژلبتان برای شکل دادن به لب‌ها استفاده کنید تا اگر رژلب هم در اثر خشکی پاک شد خط لب، فرم و حالت لب‌ها را حفظ کند.
تا می توانید از کرم‌پودر در گرمای هوا استفاده نکنید، گرما و تعرق باعث می‌شود تا کرم پودر روی پوست شما بماسد، اما اگر حتما قصد استفاده از کرم‌ پودر دارید از انواع سبک و مات آن استفاده کنید، زیر کرم‌پودر حتما یک لایه مرطوب کننده بزنید، بهترین گزینه هم ضدآفتاب های رنگدانه دار هستند که با یک تیر دو نشان می‌زنند.
یک پد آرایشی تمیز همیشه توی کیفتان داشته باشید تا اگر زمانی صورتتان از عرق خیس شد و آرایشتان را به هم زد با پد بتوانید رطوبت را از پوستتان بگیرید و به آرایشتان سر و سامان دهید.
سایه چشم در تابستان ممنوع است. هر چقدر هم کیفیت سایه چشم خوب باشد پشت پلک‌های شما بیشتر از هرجای دیگر در صورت عرق می‌کند و تنها اندکی بعد از آرایش سایه چشم پشت پوست شما می‌ماسد و چشم‌هایتان را بی‌حال و خسته نشان می‌دهد.
خط چشمی که در این فصل استفاده می‌کنید بهتر است خط چشم مایع با ماندگاری زیاد باشد، خط چشم‌های مدادی بعد از مدتی در اثر تعرق تمام پشت پلک شما را سیاه می‌کند،  اگر هم عادت دارید که از مدادهای چشم استفاده کنید حتما نوع خشک آن را انتخاب کنید.
ریمل هم گزینه‌ای است که بیشتر از سایر لوازم آرایشی در این فصل استفاده می‌شود چرا که در رابطه مستقیم با پوست نیست، اما بهتر است ریملی استفاده کنید که زیر چشم‌تان نریزد و به راحتی پاک شود.
در آخر بهداشت و سلامت پوست شما از همه چیز مهم‌تر است، یک شوینده مناسب برای پوستتان داشته باشید تا در پایان روز پوست را کاملا تمیز کند و گرد و غبار و آلودگی را از پوستتان پاک کند. مرطوب کننده را برای پوست صورت و لب‌ها فراموش نکنید هر شب قبل از خواب حتما پوست را تمیز و مرطوب نگه دارید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید