درآمد توئیتر از کجاست؟

يكشنبه, آذر 9, 1393 - 00:27 توسط سمیه روح‌الامینی

کمپانی توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی با حدود 271 میلیون کاربر فعال در ماه است، که روزانه بیشتر از 500 میلیون توییت انجام می‌دهند.


اما سوال این است که درآمد توییتر از کجاست؟
بیشترین درآمد توییتر از محل تبلیغات است- منبع درآمدی که با رشد انفجاری توییتر در حال افزایش است.
توئیتر در سال 2006 در سانفرانسیسکو تاسیس شد و به کاربران اجازه می‌داد که 140 حرف را به عنوان پیام متنی برای لیست فالوئرهایشان بفرستند- یا توییت کنند. در سال 2007 این سایت پذیرش ارسال 20 هزار توییت در هر روز را عهده‌دار بود، تا سال 2010 این تعداد به 50 میلیون رسید. از آن زمان تعداد توئیت‌ها در هرروز 10 برابر شده است. امسال تنها جام جهانی فوتبال باعث ارسال 652 میلیون توئیت شد. این سرویس به 35 زبان در دسترس است، و بیشتر از 77% کاربران آن ساکن خارج از آمریکا هستند.
در آخرین گزارش درآمدی منتشر شده در بازار بورس نیویورک در مورد نماد TWTR گزارش شده که کاربران آن با سرعت در حال افزایش هستند. در پایان ماه جولای به رقم 271 میلیون کاربر فعال در هر ماه رسیده است، این یعنی 42% افزایش سالانه. این خبر خوبی برای سرمایه‌گزاران آن است زیرا 88% درآمد آن از محل تبلیغات است و تعداد کاربر بیشتر مساوی است با تبلیغ‌شوندگان بیشتر.
در نیمه سال 2014 توییتر اعلام کرد که مبلغ 277 میلیون دلار از محل تبلیغات درآمد داشته است، افزایشی در حدود 129% بیشتر از سال قبل.
توییتر 3 روش اصلی تبلیغات را برای رسیدن به افزایش کاربران پیشنهاد می‌کند.
1.    محبوب‌ترین روش توئیت‌های پروموت‌شده است، که به فروشندگان اجازه‌ می‌دهد توئیت‌های تبلیغاتی خود را مانند دیگر توئیت‌های عادی در میان توئیت‌های کاربران بگنجانند . توئیتر از یک الگوریتمی استفاده‌می‌کند که هر توئیت تبلیفاتی بدست مناسب‌ترین فرد رسانده‌شود. مثلا اگر توییتر بداند که کاربری به ورزش علاقه دارند، توئیت‌های مربوط به ورزش را برای آن کاربر می‌فرستد.
2.    پروموت‌کردن یک اکانت روش دیگری برای کسب درآمد از محل تبلیغات است، که با دریافت پول از یک اکانت، آن را به عنوان یک اکانت خوب برای فالوو کردن معرفی می‌کند. طبیعتا کسانی که خواهان معرفی‌شدن هستند، به توییتر پول می‌دهند تا آنها را در این گروه معرفی کند.
3.    سومین روش استفاده از ترِند است. وقتی کاربری بر روی هر عبارتی کلیک می‌کند، نتایج جستجوی آن عبارت و اینکه چه حجمی از کاربران دنبال آن عبارت بخصوص (یا همان ترند) هستند بر روی تایم‌لاینی نمایش داده می‌شود و یک توئیت پروموت‌شده تبلیغاتی مرتبط با نتایج جستجو بر صدر لیست جستجوهای مرتبط کاربران قرار می‌گیرد.
در حالیکه بزرگترین بخش درآمد شرکت از محل انجام تبلیغات است، این شرکت 11% درآمدش را از منابع دیگر تامین می‌کند. و این منبع درآمدی است که همراه با رشد این کمپانی آینده‌ خوبی را برای این شرکت در پی خواهد داشت...

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید