بازی پوکمون گو در تبلیغات ریاست جمهوری آمریکا

پنجشنبه, مرداد 7, 1395 - 05:42 توسط تحریریه بادبادک

بازی پوکمون گو که به تازگی در جهان به شکل چشم‌گیری گسترش پیدا کرده است و میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف دنبال پوکمون گوها می‌گردند، حالا به عنوان ابزاری در دست پیشبرد منافع شرکت‌ها و دولت‌ها شده است.
با گذشت تنها ۳ هفته از شروع این بازی، پوکمون گو تا به حال ۷۵ میلیون بار دانلود و نصب شده است.
در پوکمون گو بازیکنان می‌توانند با پرداخت ۱۰ دلار پوکمون‌ها را به محل‌های دل‌خواهشان که به آن‌ها پوک‌استاپ (Pokestop) می‌گویند می‌کشانند و آن‌ها را شکار می کنند.
طرفداران هیلاری کلینتون با استفاده از این ویژگی اقدام به ایجاد پوک‌استاپ (Pokestop) کرده‌اند و زمانی که کاربران به محل‌های تعیین شده می‌روند در حالی که طرفداران کلینتون، فرم ثبت‌نام رأی‌دهندگان را در دست دارند به آن‌ها نزدیک می‌شوند.
از طرفی دونالد ترامپ با تغییر ویدئوی تبلیغاتی بازی مذکور، کلینتون را به تصویر می‌کشد که توسط کاربران شکار و اسیر می‌شود.
نیروی دریای آمریکا نیز مدتی قبل با استفاده از پوکمون گو پوستری را برای استخدام نیرو ایجاد منتشر کرد. در این پوستر به کاربران وعده‌ی شکار همه‌ی پوکمون‌ها و تبدیل شدن به پوکمون مستر (Pokémon master) داده می‌شد.
در پوستر مذکور نوشته شده است: «آیا دوست دارید تا در تمام نقاط دنیا پوکمون گو بازی کنید؟ نیروی دریایی آمریکا قابلیت سفر به سراسر دنیا و انجام این بازی را به شما داده و به شما کمک می‌کند به استاد پوکمون مستر تبدیل شوید.» نیروی دریای آمریکا در حال حاضر به خاطر انتشار این پوستر به‌صورت رسمی عذرخواهی کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید