پوکمون گو از کجا آمد؟

شنبه, تير 26, 1395 - 02:08 توسط تحریریه بادبادک

پوکمون Pokémon یک بازی نینتدو بود که در سال ۱۹۹۰ پا به عرضه ظهور گذاشت.
در دنیای پوکمون مربیانی به سرتاسر دنیا سفر می کردند تا هیولاهایی را که Pokémon نامیده می‌شدند بگیرند و از آن‌ها برای جنگ با یکدیگر استفاده کنند.
هدف این مربیان این است که همه این مخلوقات را بگیرند و به عنوان استاد پوکه‌من‌ها شناخته شده و مربی اعظم شوند.
در بیستمین سال عرضه گیم پوکمون/Pokemon نسخه موبایلی با ویژگی واقعیت افزوده به نام پوکمون گو/ Pokémon Go راهی بازار شده که دنیای بازی‌ها را به هم ریخته است.
این بازی دیگر برای دستگاه‌های نینتندو نیست بلکه یک بازی قابل دانلود برای دستگاه‌های هوشمند و در سیستم عامل‌های اندروید و آی‌او ‌‌اس است. این بازی تقریبا هیچ شباهتی به بازی قدیمی ندارد، با این‌که بازی هنوز هم بر اساس گرفتن هیولاهاست اما حالا این بازی بر اساس واقعیت انجام می‌شود. در واقع بازی جدید دنیای واقعی را به بازی می‌کشاند و عناصر زندگی اطراف شما را در محیط بازی قرار می دهد. بازی جدید از جی‌پی‌اس (مکان‌یاب) و ساعت گوشی شما استفاده می کند و تصمیم می‌گیرد که کدام هیولا یا Pokémon در بازی شما ظاهر شود.
قابلیت واقعیت افزوده از دوربین پشتی گوشی هوشمند یا تبلت برای نمایش پوکمون‌ها در دنیای واقعی استفاده می‌کند تا بتوانید آن‌ها را روبه‌روی خود ببینید.
همینطور که در محیط اطراف خود به راه رفتن و گشتن می‌پردازید، پوکمون‌ها روی نقشه نمایان می‌شوند. نوار گوشه پایین سمت راست صفحه نشان می‌دهد که چقدر به پوکمون نزدیک هستید. سه جای پا به این معنی است که پوکمون از شما دور است و یک جای پا به این معنا است که پوکمون در پشت سر شما قرار دارد. با لمس کردن پوکمون، این موجود روبه‌روی شما ظاهر می‌شود، پس از انجام این کار می‌توانید با کشیدن روی صفحه نمایش به پرتاب Pokéballها به سمت پوکمون مشغول شوید.

در واقع اگر شما اهل پول خرج کردن برای بازی‌هایتان باشید می‌توانید با دادن پول واقعی پوکمون‌ها را به خانه خودتان بیاورید و آن‌ها را شکار کنید، اما تحقیقاتی هم هستند که نشان می‌دهند انجام بازی در محیط واقعی به سلامت روانی و افزایش روابط اجتماعی فرد کمک می‌کند.
اما به همین آسانی هم نیست. بازیکنان دیگر این بازی هم می‌توانند شما را فریب دهند. چطور؟ در این بازی شما می توانید به همراهی گروهی از بازیکنان نقاطی را برای ملاقات در فضای مجازی مشخص کنید و یا با دادن پول مکان‌هایی را برای پوکمون‌ها مشخص کنید و دیگران را به آن‌ مکان بکشانید. این کار باعث شده تا در روزهای نخستین بازی چندین سرقت مسلحانه اتفاق بیافتد و در موردی هم یک کودک را به سمت یک جسد هدایت کرده‌اند.
در حال حاضر این بازی در چند کشور محدود مانند آمریکا، استرالیا، نیوزلند و بریتانیا ارائه می‌شود.
اگر می‌خواهید این بازی را انجام دهید ولی در کشورهای مربوط به آن نیستید، می‌توانید ترفندهایی بزنید. مثلا در اندروید می‌توانید آن را از این نشانی به طور مستقل و مستقیم دانلود کنید. مراقب باشید که وقتی نر‌م‌افزار بازی موبایلی پوکمون گو را دانلود می‌کنید در حالی که هنوز در گوگل پلی برای شما عرضه نشده، ممکن است آلوده به بدافزارهایی باشد. (این لینکی است که در حال حاضر سایت معتبری مثل مشیبل در اختیار گذاشته است.)

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید