۱۰ راز درباره استارباکس

جمعه, تير 4, 1395 - 17:19 توسط تحریریه بادبادک

هر مشتری به طور متوسط، در ماه ۶ بار به استارباکس سر می‌زند و ۲۰ درصد مشتری‌های آن، در ماه ۱۶ بار به آن سر می‌زنند، یعنی در واقع هر یک روز در میان، یک بار روی صندلی‌های استارباکس می‌نشینند.

نخست - یک منوی مخفی در استارباکس‌ها وجود دارد و آن هم اسمش فنجان کوچک ۸ انسی است. این سایز مخصوص بچه‌هاست و اگر از فروشنده قهوه بخواهید برایتان با آن اندازه قهوه سرو می‌کند. 

دو - استارباکس یک فروشگاه زنجیره‌ای مربوط به چای را در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۶۲۰ میلیون دلار نقد خرید تا از طریق آن بجز قهوه و خوراکی‌های فعلی، محصولات مربوط به چای هم بفروشد.

سه - اسم واقعی استارباکس، اول PeQuads Coffee بود، با لوگوی زرشکی رنگ و عکس یک کشتی وسط آن. این اسم، از اسم کشتی داستان موبی‌دیک بر می‌آید که بعدا اسمش تبدیل شد به استارباکس. 

چهار - استارباکس فقط بیشتر از ۴۰ نوع فراپاچینو تولید می‌کند. 

پنجم - استارباکس را در ابتدا دو معلم و یک نویسنده راه‌اندازی کردند. بعد از آن بود که هوارد شولتز آن را تبدیل کرد به یک کمپانی بزرگ در کلاس کسب و کار جهانی. 

ششم - گران‌ترین خوراکی استارباکس، ۸۳ دلار و ۷۵ سنت قیمت دارد، که شامل ۱۶۰ اونس لاته و ۹۹ شاه اسپرسو، ۱۷ بسته سیروپ وانیل، موکا و یک نوع پودر است. 

هفتم - در جهان ۲۱ هزار شعبه استارباکس وجود دارد که فقط ۵۶۰ تای آن در کالیفرنیا، سانته فه اسپرینگ است. 

هشتم - استارباکس قانونی به نام «قانون ۱۰ دقیقه‌ای» دارد. فروشگاه‌های استارباکس ملزم هستند ۱۰ دقیقه زودتر باز کنند و ۱۰ دقیقه دیرتر از وقت مقرر کرکره‌های مغازه را پایین بکشند. این خود منجر به موفقیت‌های زیادی در پشتیبانی از مشتریان شده است.

نهم - ۸۷ هزار نوشیدنی ترکیبی، حاصل فعالیت سالیان سال کافی‌شاپ‌های استارباکس در سراسر دنیاست.

و آخر این‌که اولین هنرمندی که آلبوم خود را با لِیبل استارباکس منتشر کرده، پل مک کارتنی است که در سال ۲۰۰۷ این کار را انجام داده است. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید