اگر پوستتان حساس است برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی این نکات را بخوانید

دوشنبه, خرداد 24, 1395 - 05:54 توسط تحریریه بادبادک

پوست حساس به پوستی گفته می‌شود که در برابر بسیاری از محصولات که برای بقیه عادی هستند و واکنشی روی پوستشان ایجاد نمی‌کنند، بسیار ضعیف عمل کرده و دچار حساسیت، خارش و سوزش می‌شود.
اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید این مطلب را بخوانید:
پاکسازی پوست‌های حساس:
اگر تا به حال برای شستشوی پوستتان از صابون استفاده می‌کردید، حالا استفاده از صابون را کنار بگذارید و از شوینده‌های غیر صابونی و مایع استفاده کنید. به کار بردن صابون و کف پوست شما را خشک و پوسته پوسته می‌کند، استفاده از شوینده‌های غیر صابونی مانع خشک شدن پوست‌های حساس می‌شود.
انتخاب مرطوب کننده:
در کل مرطوب کننده‌ها پوست را از شر خشکی نجات می‌دهند، اما زمان انتخاب مرطوب‌کننده هم باید محصولی را بخرید که معطر نباشد و مواد اولیه اش خیلی شیمیایی نباشد. به دنبال محصولی باشید که فرمولش برای پوستهای حساس است.
ضد آفتاب
برای شما که پوست حساسی دارید، بهتر است از ضدآفتابی استفاده کنید که عملکرد آن بر پایه بلوکه کردن نور آفتاب است، این نوع ضد آفتاب‌ها حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم هستند که معمولا در پوست‌های حساس به سایر ضدآفتاب‌ها، واکنش‌های پوستی کم‌تری ایجاد می کنند.
در هنگام خرید ضد آفتاب به برچسب روی آن توجه کنید که حتما فاقد مواد شیمیایی خاص برای پوست‌های حساس باشد.

لوازم آرایشی را خریداری کنید که با پوستتان سازگار هستند، این لوازم آرایشی بهتر است که معطر نباشند چرا که عطر خودش یکی از عوامل اصلی تحریک پوست است. 
لوازم آرایشی‌تان را به کسی قرض ندهید، استفاده مشترک از ریمل، کرم‌پودر و پنکک ممکن است باعث به وجود آمدن آلرژی در پوست شما شود.
قبل از هر گونه تماس دست با پوست صورتتان، اگر دلتان نمی‌خواهد میکروب‌ها از جاهای دیگر هم به پوست صورتتان برسند، دست‌هایتان را به خوبی بشویید، با تمیز بودن دست‌ها باکتری‌های کمتری به پوست صورت می‌رسند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید