استفاده از صابون زیر دوش ممنوع !

سه شنبه, خرداد 18, 1395 - 12:21 توسط تحریریه بادبادک

شما فردی هستید که به بوی صابون بر روی تن‌تان پس از دوش روزانه‌یتان عادت کرده اید. خوب معلومه همه از بوی تمیزی خوششان می‌آید. اما می‌دانستید که این روش به کارگیری صابون اصلاً سازگار با پوستتان نیست؟ از آن چیزی که فکرش را می‌کنید بدتر است …
اگر روزانه یادمان برود که خودمان را با صابون بشوییم، بدین معنی ست که توجهی به بهداشت شخصی‌مان نکرده ایم. 
پژوهشگران معتقدند که به کارنگیری صابون به افزایش ایمنی سیستم بدن منتهی می‌شود.

حالا چرا صابون برای پوست مضر است؟
بیشتر ما در این پندار به سر می‌بریم که کثیفی چیزی ست منزجرکننده، در حالی که کثیفی نیز برای سلامت لازم است. منظورمان از این کثیفی باکتری و میکروب‌های گوناگونی ست که سبب می‌شود پوست در برابر آسیب‌ها مقاوم‌تر شود و در گوارش نیز موثر باشد.
درضمن اگر هم بخواهیم تمام باکتری‌ها را از روی پوست‌مان نابود کنیم، صابون کاربردی ندارد و فقط به پوست آسیب می‌رساند. سولفات سبب بسیاری از ناراحتی‌های پوستی می‌شود، و یک ماده‌ی شیمیایی سرطان‌زاست.
اگر بتوانید این روش را به کار گیرید مطمئن باشید که تمام باکتری‌ها را از روی پوستتان خواهید شد و از بیماری‌های پوستی چون آکنه و اگزما جلوگیری می‌شود: در درجه‌ی اول باید بدانید که کجاهای بدن‌تان بیشتر با اجسام دیگر تماس داشته است و آن قاعدتاً دست‌های‌مان خواهد بود. برای همین دست‌ها نیاز دارد بیشتر شسته‌ شود حال آنکه ریختن آب بر روی دیگر قسمت‌های بدن کافی ست.
بهتر است به جای استفاده‌ی صابون‌های شیمیایی که به پوستتان آسیب می‌رساند، چیزی به کار نگرفت، اما اگر می‌خواهید از محصول بهداشتی استفاده کنید، بهتر است از شوینده‌های غیرصابونی مانند ‌ژل‌های شستشوی بدن استفاده کنید.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید