سوتی‌های قسمت ۲۶ شهرزاد

چهارشنبه, ارديبهشت 8, 1395 - 23:31 توسط تحریریه بادبادک

انگار این اشتباهات و سوتی‌های سریال شهرزاد خیال تمام شدن ندارد.
حتی اگر حال و حوصله مطالعه و جستجو میان کتاب‌ها را نداشته باشید، این روزها با وجود اینترنت و موتور جستجویی مثل گوگل دیگر از هرکسی به خصوص نویسندگان یک فیلم‌نامه بعید است که از این دست اشتباهات بکنند.
در قسمت بیست و ششم سریال شهرزاد در صحنه‌های آخر، قباد که مست و لایعقل است از در خانه پدری شهرزاد وارد می‌شود تا با شهرزاد حرف بزند، در این میان مادر شهرزاد هم به حیاط می‌آید تا ببیند که ماجرا از چه قرار است ( لازم به یادآوری است که پروین خانم مادر شهرزاد تا همین دو سه قسمت پیش مادرزن قباد بوده است) قباد تلاش می‌کند تا دست مادر شهرزاد را بگیرد اما پروین خانم از او فاصله می‌گیرد و از او می‌خواهد که فاصله محرم و نامحرم را رعایت کند. این در حالیست که شرع و مراجع دینی گفته‌اند که «مادر زن در همه حال محرم است و عروس هم در هر حال به پدر شوهر محرم است.»

اما سوتی تاریخی بعدی این قسمت از چه قرار است؟ 
این اشتباه تاریخی‌ و مربوط به تاریخ اعدام دکتر فاطمی است. در اعلامیه ترحیم بابک که بر دیوار دانشکده نصب شده تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۳۳ آمده در حالی که سردبیر نشریه زمانه در آرامگاه و بر سر خاک، خبر از اعدام دکتر فاطمی می‌دهد. وزیر خارجه دولت دکتر مصدق و مدیر روزنامه باختر امروز در ۱۹ آبان ۱۳۳۳ اعدام شد و از آبان ۳ ماه تا بهمن فاصله است و یک روزنامه‌نگار طبعا در این فاصله بی‌اطلاع نبوده است.


بد نیست که از این به بعد، نویسندگان محترم قبل از نوشتن فیلم‌نامه اگر سری به کتاب‌ها نمی‌زنند یک جستجویی توی اینترنت بکنند.

خلاصه قسمت ۲۶ شهرزاد را می‌توانید این‌جا بخوانید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید