نستله به دنبال تولید «ورزشِ خوراکی»

سه شنبه, آذر 4, 1393 - 13:20 توسط تحریریه بادبادک

دانشمندان شرکت نستله (Nestlé) برنامه غذایی‌ای را در دست آماده‌سازی دارند که در صورت موفقیتش خوراکی‌ ویژه‌ای تولید خواهد شد که خوردن آن مثل ورزش‌کردن برای بدن عمل می‌کند.
 

 

دانشمندان در حال پرورش مواد غذایی‌هستند که ممکن است آنزیمی را در بدن فعال کنند که به تبدیل کردن غذا به انرژی بدون انجام تمرینات فیزیکی کمک می‌کند.
 

براساس مطالعات تازه اعلام شده در مجله شیمی و زیست‌شناسی، دانشمندان در مؤسسه علوم سلامت نستله در پروسه پرورش غذاهای آینده و محصولاتی که به تمرین ماهیچه‌هامنجر شود هستند. 
 

دانشمندان بر روی مولکولی کار می‌کنند که پروتئین فعال(AMPK)- یک سنسور مرکزی انرژی و رگلاتور(تنظیم‌کننده)انرژی ساکن-  را فعال می‌کند، که تبدیل گلوکز ماهیچه‌ای و چربی را به انرژی ساده می‌کند. 

در شرایط نرمال، AMPK، به عنوان یک (شاه کلید متابولیسم) شناخته شده است، که در حین تحرک ماهیچه‌ها یا ورزش کردن فعال می‌شود.

محقین مخصوصا، در پروسه پیدا کردن و ساختن  فعال کننده‌های احتمالی AMPK  در قالب محصولات و مواد غذایی هستند، تا اثرات مطلوب درمانی آن را در بیمارانی با ناهنجاری‌های متابولیک مانند  دیابت نوع 2 یا برای کسانی که به واسطه کهولت سن یا معلولیت توانایی ورزش کردن را ندارند، مهیا کنند.
 

به گفته یکی از محققین این پروژه «اگر به چیزی که می‌خواهیم برسیم، ما قادر خواهیم بود محصولاتی را تولید کنیم که به افزایش تاثیر ورزش کردن کمک کنند». 

با چشم انداز روشن‌تر، محققین تلاش دارند مواد طبیعی که AMPK را فعال می‌کنند، بشناسند که به شکل امیدوار کننده‌ای در رسیدن به هدف تولید مواد غذایی نو، با اثری مانند ورزش کردن کمک میکند و در حل مشکلات متابولیسم و تعادل سالم انرژی در بدن مؤثر است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید