آیا از قهوه برای تقویت خاک گلدان‌ها استفاده کنیم؟

سه شنبه, فروردين 24, 1395 - 02:10 توسط تحریریه بادبادک

اگر درباره اضافه کردن تفاله قهوه به خاک گلدانتان فکر می‌کنید بله این کار برای گلدان‌های شما مفید است.

تفاله قهوه‌ای که از نوشیدنی صبحگاه شما باقی می‌ماند سرشار از نیتروژن است و یک تقویت‌کننده ارگانیک بسیار خوب برای خاک گلدان‌های گل و سبزی شماست. نیتروژن به گیاهان کمک می‌کند تا برگ‌های سبز‌تر و شاخه‌های محکم‌تری داشته باشند. قهوه هم‌چنین سرشار از منیزیم و پتاسیم است که به رشد گیاه کمک فراوانی می‌کنند. 

 شما می‌توانید دانه‌های استفاده شده قهوه را به طور مستقیم به خاک اضافه کنید و یا آن‌ را در ترکیب با سایر مواد طبیعی به صورت کودهای ارگانیک در بیاورید و برای تقویت خاک استفاده کنید.

اگر قصد دارید که قهوه را به صورت مستقیم به خاک گلدان اضافه کنید حواستان باشد که قهوه برای خاک خاصیت اسیدی دارد و لازم است که در ترکیب با یک ماده قلیایی مانند چای قرار گیرد و به خاک اضافه شود.

از سایر موادی که می‌توانید برای درست کردن کودهای خانگی استفاده کنید پوست تخم‌مرغ است. پوست تخم مرغی که استفاده می‌کنید را آسیاب کرده و همراه با تفاله قهوه در یک ظرف دربسته و در محیطی تاریک برای مدت ی۱۰ روز نگهداری کنید. از این ترکیب به جای کودهای شیمیایی برای تقویت خاک استفاده کنید نتایح بی‌نظیر آن را در مدت زمان کوتاهی خواهید دید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید