۴ عادت ساده مدل‌های زیبایی

دوشنبه, آذر 3, 1393 - 02:34 توسط تحریریه بادبادک

مدل‌های زیبایی که حرفه آن‌ها این است، عادتهای خاصی دارند که آنها را به آنچه امروزه هستند، تبدیل کرده است- زیبا، بشاش و با اعتماد به نفس. 

برخی از مدل‌ها، بعد از دهه‌ها بودن در صنعت مد، برای حفظ زیبایی فیزیکی خود، به شکل پیگیر و روزانه این فعالیت‌ها را ادامه می‌دهند. اینجا تعدادی از این عادات زیبایی که مدل‌ها به انجام آن عادت کرده‌اند را با هم مرور می‌کنیم:

1.    ورزش منظم

عرق ریختن نه تنها به حفظ اندامی زیبا کمک میکند بلکه به داشتن پوستی شفاف و با طراوت نیز کمک میکند. زمانیکه شما عرق میریزید، منافذ پوست باز میشوند که این امر به دفع سموم از بدن کمک میکند. دفعة بعدی که خارج از منزل کار میکنید یا برای دویدن بیرون میروید، از لباس مخصوص سونا استفاده کنید تا بیشتر عرق کنید. اگر لباس سونا ندارید و آمادگی خرید آن را نیز ندارید، میتوانید از یک کیسه زباله به جای آن استفاده کنید. ممکن است به نظر اندکی مسخره باشد اما بعد از اینکه کلی عرق کردید، حتما احساس حیرتانگیزی خواهید داشت و در نهایت فراموش میکنید که چقدر ظاهر شما را مضحک کرده است.

2.    آبرسانی به بدنشان را به خوبی انجام میدهند.

برخی افراد ممکن است این را ندانند که آب واقعا برای سلامتی شما جادو میکند. آبرسانی نقش بزرگی در متابولیسم سریع و داشتن پوستی جوان و شاداب، بازی میکند. برای کسانی که طرفدار آب (به عنوان نوشیدنی) نیستند، زمان آن رسیده که سودا و دیگر نوشیدنیها را حذف کنید وشروع به  نوشیدن آب  بیشتری کنید. در حین انجام کار در بیرون از منزل، به جای نوشیدنیهای انرژیزا و دیگر نوشیدنیهای جایگزین، آب بنوشید. اگر میخواهید بیشتر نشاطآور باشد، مقداری لیمو یا خیار سبز یا هردو را به آب اضافه کنید.

3.    از رژیم غذایی با فیبر بالا مصرف می‌کنند.

یک رژیم غذایی مملو از فیبر به شما در داشتن یک سیستم گوارشی سالم کمک میکند. علاوه بر حفظ متابولیسم سریع، مقدار کمی کالری دارد که به شما کمک میکند بدون نگرانی در مورد مقدارکالری مصرفی به آسانی احساس سیری کنید. تا جائیکه برایتان امکان دارد از غذاهای دارای فیبر بالا، برای کنترل وزن بدنتان استفاده کنید. غذاهای دارای فیبر بالا مانند: بلغور جو، کراکر(نوعی بیسکویت نازک وخشک که معمولا با پنیر خورده میشود)، سبوس، گیاهان غلافدار (مانند لوبیا و باقلا)، نخود سبز شیرین، میوههای مغزدار (مانند بادام، فندق، گردو، پسته)، کدو، سیبزمینی و سیبها. سبزیجات سبز برگدار نیز دارای فیبر بالایی هستند.

4.    به اندازه کافی میخوابند!

مدلها ممکن است که برنامة کاری سنگینی داشته باشند اما خودشان را از داشتن خواب کافی محروم نمیکنند زیرا بدنی که به خوبی استراحت نکند نه تنها میتواند باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی شود بلکه باعث پف ناخوشایند زیر چشم و لکههای پوستی ناخواسته هم میشود. مطمئن شوید که هر شب 6 تا 8 ساعت میخوابید. برای شما بهتر است، از الگوی خوابی پیروی کنید که در آن بدن استراحتی را که لازم دارد، داشته باشد.

انجام این کارها چندان سخت نیست. اما به شرطی که به آن‌ها عادت کنیم. اگر این موارد عادت روزمره ما شود، حالا دیگر زیبایی و سلامتی سخت به نظر نخواهد رسید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید