۵ کاری که انجامشان در صبح، روزمان را می‌سازد

دوشنبه, آذر 3, 1393 - 02:22 توسط تحریریه بادبادک

انجام کارهایی که منجر به ساخته شدن یک صبح دلنواز می‌شوند، می‌تواند از ما فرد موفق‌تر و خوشحال‌تری بسازد. 

این‌که شما یک فرد سحرخیز هستید یا نه، نقش اساسی در این میان دارد. شما یا می‌توانید تلو‌تلو خوران از تخت خارج شوید و برای آماده شدن عجله کنی  یا می‌توانید این زمان را برای آماده شدن برای یک روز پربار و کم استرس‌تر، صرف کنید. 

«خواب سالم» با چرت زدن تمام نمی‌شود.

شما باید توان اولویت بندی کردن داشته باشید. باید به انجام کارهای متعدد در یک زمان احترام بگذارید. هر روزمیزان فشار بدست آوردن پول از صفر(هیچ)، مسئولیت سنگینی بر شانه‌هاست. این 5 نکتة صبحگاهی را امتحان کنید تا بهره‌وریتان را افزایش دهند- و در منطقی ماندن شما هنگامیکه فشار به حداکثر می‌رسد، کمک کنند.

1.    از خوردن قهوه صرف‌نظر کنید (برای مدت کوتاه)

قبل از فکر کردن به اینکه چگونه  بدون قهوه زندگی کنید، به من گوش کنید. شما مجبور نیستید قهوه را بدون به دست آوردن چیزی لذت‌بخش به عنوان جایگزین کنار بگذارید، اول برای رسیدن به چیز دیگری تلاش کنید. صبح‌ها یک فنجان آب ولرم با چند قطره لیمو تازه،  به شما نیروی تازه طبیعی می‌دهد.

 به علاوه، فوائد بسیاری برای سلامتی مانند افزایش سرعت  متابولیسم بدن، پاکسازی پوست، فراهم کردن نوعی انرژی غیر اعتیادآور و سالم نگه‌داشتن دهان شما، دارد. برای افزایش فوائد آن، قبل از خوردن یا آشامیدن چیز دیگری، حدود یک ساعت صبر کنید.

2.    دنبال گوشی تلفن همراهتان نگردید.

بسیاری از مردم به محض بیدار شدن از خواب، گوشی تلفن‌شان را برمی‌دارند. صفحه  فیس‌بوک‌شان را چک می‌کنند (چیزی که تحقیقات نشان داده است تنها باعث می‌شود احساس بدتری نسبت به خودتان داشته باشید). 

این نوع از مردم به اخبار مورد علاقه‌شان نگاهی می‌اندازند و گزارش‌های ناراحت کننده از بیماری‌ها و جنگ‌های ویرانگر، عکس‌های از رفتارهای نامناسب افراد مشهور با مردم و دیگر سناریوهای استرس‌زا را می‌بینند. به جای همه اینها، یک «شروع صبح» سالم‌تر را انتخاب کنید، مانند کشش ملایم عضلات، رقصیدن در مقابل آئینه یا مرتب کردن تخت‌خوابتان (که احساس بهتری بعد از انجام آن خواهید داشت).

3.    یک کار بهداشتی خوب 

اینکه شما دوست دارید صبح، اول دوش بگیرید یا تا انجام کارهایتان صبر کنید، به هرحال انجام یک کار بهداشتی بسیار مهم است- حتی اگرفقط صورتتان را بشورید. این زمانی مناسب و راهی آسان برای شاداب به نظر رسیدن برای انجام موفقیت‌آمیز کارتان است. کارمندانی هم که در منزل کار می‌کنند  ممکن اشت دچار حالت تنبلی و سستی شوند. حداقل برای صورتتان اهمیت قائل شوید، این نه تنها روشی برای زیباتر شدن است بلکه برای سرحال آمدن هم مفید است.

4.    فهرست کارهای روزانه‌تان براساس اولویت‌ها آماده کنید!

بیشتر مدیران مشاغل قفسه‌ای برای درخواستها دارند که روزانه پر می‌شود. می‌تواند به راحتی همه جانبه باشد، اما به دنبال جست و‌جو برای انجام چندکار نباشید. تحقیقات نشان داده است که هیچکس در انجام کار این چنینی موفق نیست، و شما تمام تلاش 100 درصدی‌تان را برای انجام یک کار صرف نکنید، به شکست می‌انجامد. روزانه یک لیست انجام کار قابل تغییر بر اساس اولویت‌ها داشته باشید که چک کنید. به شما برای دنبال کردن مسیر کاریتان کمک می‌کند و باعث می‌شود جزئیات کوچک را از دست ندهید. با به‌روز‌رسانی لیست کاریتان در هر روز شروع کنید و جائیکه هستید را محک بزنید.

5.    محل کارتان را شخصی کنید.

یک محل کار مفید بسیار مهم است، چه شما منزلتان را محل کار بدانید یا مجبورید برای رسیدن به محل کارتان آمد‌و‌شد کنید. به شکل ایده‌آل، شما هر بعد‌از‌ظهر محل کارتان را مرتب می‌کنید- اما اگر این امر اتفاق نیافتاد، صبح این کار را انجام دهید. یک ذهن تیز و خالی مستلزم داشتن فضایی مرتب است. اگر با فنگ‌شوئی آشنایی دارید (یا تمایل به بکارگیری آن را دارید)، روش چگونگی بهتر نظم دادن محل کارتان را پیدا کنید. نتایج حاصل از آن می‌تواند شما را شوکه کند.

اگر زندگی را یک نمایش تصور کنیم، صبح ما، صحنه‌آرای روز ماست. عاقلانه انتخاب کنید، از وقت‌تان بهره کافی را ببرید  و فراموش نکنید در کنار انجام کارهایتان اولویت‌ها مشخص کنید. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید