«واو» - کمپین مشارکت در تولید کتاب گویا

پنجشنبه, اسفند 27, 1394 - 00:28 توسط تحریریه بادبادک

کمپین واو قرار است با تولید کتاب‌های صوتی توسط علاقمندان وهنرمندان در روزهای پایانی اسفند با حمایت جمعی از قدیمی‌های عرصه ادب و هنر آغاز به کار کرد.

در معرفی این کمپین آمده است :

«واو» بستری اینترنتی است که با هدف تولید مشارکتی کتاب گویا، به عنوان یکی از نیازهای اساسی جوامع امروزی شروع به کار کرده است. این کمپین که با حمایت جمعی از پیشکسوتان و اهالی فرهنگ و هنر تشکیل شده است، به طور رسمی از دیروز با شعار [واو حرف ربــط است] آغاز به کار کرد. این کمپین زیر نظر موسسه فرهنگ و هنر رها فیلم که نامی آشنا در حوزه نشر چندرسانه ‌ای و امور تخصصی مربوط به صداست به اجرا در آمده است.

این کمپین در ویدئویی که در آن هنرمندانی همچون: خسروخسروشاهی، بهرام زند، ژیلا اشکان، ع.پاشایی، حافظ موسوی، حبیب رضایی، مهتاب نصیرپور، محمد علی سجادی، مسعود رایگان، رویاتیموریان، ژرژپطروسی، زهره شکوفنده  شرکت داشتند حضور خود را به طور رسمی اعلام کرد.

این هنرمندان در ویدئوی این کمپین از همه کسانی که می‌توانند به نوعی در تولید یک کتاب صوتی مشارکت کنند دعوت می‌کنند تا به این کمپین بپیوندند و با مراجعه به این سایت از جزییات امر اطلاع بیشتری به دست بیاورند.

 

 

مانی هاشمیان موسس پروژه واو هدف کلی از این کمپین را فرهنگسازی در زمینه همکاری مشارکتی در امر تولید فرهنگی و ترویج فرهنگ ِ شنیدن کتاب صوتی می‌داند.

موسس پروژه‌ «واو» همچنین با اشاره به این نکته که رشد کتاب صوتی در جهان هر ساله رشدی چشمگیر دارد و بر طبق آمار در جهان گنجینه‌‌ای از کتاب‌های صوتی وجود دارد که کارشناسان آن را معادل با مبلغی نزدیک ۳میلیارد دلار تخمین زده اند این سوال را مطرح می‌کند که؛ سهم ایران از این گنجینه چه مقدار عنوان است؟ و این که چرا نباید ایران نیز نقشی در بازار جهانی کتاب صوتی به عنوان یک مارکت فرهنگی ریشه دار و مطابق با شرایط روز داشته باشد؟ این در حالی است که در لیست کتاب‌های منتشر شده‌ ناشران فارسی زبان، بی‌شمار کتاب وجود دارد که قابلیت صوتی شدن دارند و بی‌شمار کتابخوان حرفه‌ای با صدای مناسب و استودیوهایی با اوقات آزاد وجود دارند که می‌توانند با مشارکت هم کتاب صوتی تولید کنند. با این همه هنوز فاصله‌ای نجومی میان تعداد عناوین متشر شده‌ صوتی و عنوان‌های کتاب‌های چاپی وجود دارد.

دیدگاه‌ها

سلام من گوینده رادیو هستم و یک بار هم اعلام آمادگی با کودکان امید فردا کردم و برای ضبط صدا هم به تهران آمدم. اما تاکنون خبری به من ندادند تایید کار را گرفتم اما؟؟/حالا هم علاقه دارم با شما همکاری داشته باشم .نمونه کار هم اگر خواستید ارسال میکنم

سلام من گوینده رادیو هستم و یک بار هم اعلام آمادگی با کودکان امید فردا کردم و برای ضبط صدا هم به تهران آمدم. اما تاکنون خبری به من ندادند تایید کار را گرفتم اما؟؟/حالا هم علاقه دارم با شما همکاری داشته باشم .نمونه کار هم اگر خواستید ارسال میکنم

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید