فیلتر قهوه دیگر به چه درد می‌خورد؟

دوشنبه, آذر 3, 1393 - 02:04 توسط تحریریه بادبادک

25 کاربرد شگفتانگیز کاغذ صافی قهوه

1.    پوشاندن کاسه و بشقابها هنگام پخت و پز با مایکروویو. کاغذ صافی قهوه پوشش بیسار عالی است.

2.    شیشه پنجرهها، آئینه‌ها و اشیاء از جنس کروم (فلز براقی که بخصوص به عنوان پوشش محافظ فلزات دیگر به‌کار میرود) و... پاک کنید. کاغذ صافی پرز ندارد درنتیجه شیشه‌های پنجره را براق و درخشان می‌کند.

3.    ظروف چینی‌تان را با گذاشتن کاغذ صافی در میانشان از یکدیگر جدا کنید.

4.    جدا کردن خردههای چوبپنبه از نوشیدنیها. اگر در هنگام بازکردن بطری نوشیدنی، چوب پنبه درب آن شکست، میتوانید با کاغذ صافی خردههای چوبپنبه را از نوشیدنی جدا کنید.

5.    نگهداری از ماهیتابة تفلون. یک کاغذ صافی را در کف ماهیتابه برای جذب رطوبت و جلوگیری از زنگزدگی قرار دهید.

6.    برای واکس زدن به کفشها استفاده کنید. کاغذ صافی بدون پرز را با دست گرد و استفاده کنید.

7.     روغن مخصوص سرخکردن را بازیافت کنید. بعد از اتمام سرخ کردن، روغن را از میان توری صافی که یک کاغذ صافی قهوه را روی آن گذاشتهاید، عبور دهید.

8.    وزن کردن غذاهای خرد یا تیکهتیکه شده. روی ترازوی آشپزخانه یک کاغذ صافی بگذارید و سپس غذاهای خرد شده را روی آن قرار دهید.

9.    در دست نگهداشتن تاکو(پیراشکی یا پنکیک مکزیکی که داخل آن گوشت و سبزی و ادویه است). کاغذ صافی روکشی(که هنگام خرید چیزی به دور آن میپیچند) راحت ومناسب برای غذاهایی که ریخت وپاش دارند، است.  

10.    از بیرون آمدن خاک گلدان جلوگیری کنید. کف گلدان را با کاغذ صافی بپوشانید تا از بیرون آمدن خاک از میان سوراخهای عبور آب، جلوگیری کنید.

11.    از ریختن قطرههای آب شدة بستنی یخی جلوگیری کنید. وسط کاغذ صافی را به اندازهای که نیاز است سوراخ کنید و چوب بستنی را از میان آن رد کنید.

12.    فکر میکنید ما از نوارهای گرانقیمت برای موم انداختن ابرو استفاده میکنیم؟ از نوارهای کاغذ صافی استفاده کنید.

13.    کاغذ صافی را روی یک بشقاب پهن کنید و غذاهای سرخ شده مانند بیکن، سیبزمینی و مرغ و غیره را روی آن قرار دهید. کاغذ صافی روغن اضافی آنها را جذب میکند.

14.    آن را در حمام داشته باشید. کاغذ صافی یک پوشانندة عالی  برای بریدگیهای جزئی ایجاد شده توسط تیغ ریشتراش است.

15.    به عنوان آستر زیر، هنگام استفاده از چرخخیاطی. از کاغذ صافی به عنوان آستر زیری که راحت پاره میشود، برای گلدوزی و چرخکاری پارچههای نرم استفاده کنید.

16.    بیکربنات سدیم(پودر کیک) را در کاغذ صافی بپیچید و برای جلوگیری از بوی بد، داخل کفش یا کمد لباس قرار دهید.

17.    برای اضافه کردن مواد به سوپ. گیاهان ادویهای تازه را با نوارهای کاغذ صافی بهم ببندید و داخل سوپ یا خورش، هنگام پخت قرار دهید.

18.    هنگام ریختن مایعاتی مانند روغن و یا آب، داخل ماشینتان از قیف ساخته شده از کاغذ صافی استفاده کنید، تا مایعات بیرون نریزد.

19.    در هنگام پخت و پز از آن به عنوان جای قاشق آشپزی استفاده کنید و محل آشپزی را به راحتی تمییز کنید.

20.    میتوانید از کاغذ صافی برای قراردادن مواد خشک هنگام پخت وپز یا خردکردن میوه و سبزیجات استفاده کنید.. با این روش، ظرف کمتری کثیف میشود.

21.    میتوانید از کاغذ صافی برای پیچیدن و در انبار گذاشتن وسائل تزئینی کریسمس استفاده کنید.

22.    میتوانید از آن برای پاک کردن لاک ناخن، هنگامی که پنبه ندارید استفاده کنید.

23.    برای سبز کردن دانهها از آن استفاده کنید. به راحتی کاغذ صافی را نمدار کنید، دانة گیاه را داخل آن قرار دهید، آن را تا کنید و داخل یک پاکت پلاستیکی قرار دهید تا جوانه بزنند.

24.    از کاغذ صافی به عنوان کاغذخشککن برای خشک کردن گلها استفاده کنید. گلها را در میان دو کاغذ صافی قرار دهید و آن را در میان یک کتاب بگذارید.

25.    از آن به عنوان کاسه یکبار مصرف برای نگهداشتن ذرت بود داده، چیپس و غیره استفاده کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید