این لی

چطور حرفه‌ای آرایش کنیم؟

سه شنبه, اسفند 4, 1394 - 12:05 توسط تحریریه بادبادک

اگر شما هم دوست دارید در آرایش کردن مانند حرفه‌ای‌ها عمل کنید ما این راه‌حل‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

قبل از هرچیز باید بدانید مواد پایه آرایش را با توجه به جنس و رنگ پوستتان انتخاب کنید.

اگر پوست تیره‌ای دارید رنگ‌ پایه‌ای که انتخاب می‌کنید بایستی تیره باشد و اگر رنگ پوست روشنی دارید بهتر است مواد پایه تقریبا هم‌رنگ با پوست شما باشد.

اگر پوست چربی دارید کرمپودر و پنکیک شما باید خشک و اگر پوست خشکی دارید بهتر است از زیرسازی چرب استفاده کنید.

در انتخاب کرمپودر، موقع تست کردن آن همیشه مقداری از آن را روی خط آرواره بزنید، هرگز کرم‌پودر را پشت دستتان امتحان نکنید، کرمپودر مناسب با پوست شما بایستی به راحتی با رنگ پوست گردنتان هم‌خوان شود.

هنگام زدن کرمپودر روی صورت از قلم‌موی مخصوص آن استفاده کنید چراکه قلم مو به شما کمک می‌کند به طور یک‌نواخت آرایش کنید. 

در آرایش چشم‌ها، برای این‌که آرایشتان طبیعی‌تر به نظر برسد بهتر است خط چشم را دقیقا چسبیده به خط مژه بکشید و نگذارید که بین چشم و خط چشم فاصله بیافتد.

در نظر داشته باشید خط دنباله چشم همیشه ضخیم‌تر از ابتدای آن است. 

بنا به دلخواهتان برای حجیمتر شدن و یا بلندتر شدن مژه‌هایتان ریمل را انتخاب کنید.

اگر یک‌بار ریمل زدن برای مژه‌های شما کافی نیست و می‌خواهید یک لایه دیگر ریمل بزنید، این کار را سریع‌ انجام دهید و صبر نکنید لایه اول خشک شود چون‌که در این صورت مژه‌ها ظاهری چسبده پیدا می‌کنند.

برای زدن سایه چشم، از خط مژه تا ابرو را با یک رنگ پایه‌ی خنثی و لطیف بپوشانید، از یک رنگ با دوام‌تر، روی پلک استفاده کنید و سومین و با دوام ترین رنگ را در چین خوردگی چشم بکار ببرید (از یک گوشه به گوشه‌ای دیگر). همچنین بجای اینکه بعد از کامل کردن آرایش یک چشم به سراغ چشم دیگر بروید، در یک زمان هر دو چشم را سایه بزنید. 

رژگونه را درست روی برجستگی استخوان گونه بزنید و به شکل C انگلیسی از روی گونه تا گوشه‌های پیشانی بکشید.

برای آرایش لبها، با یک مداد لب با کیفیت خط لب بکشید. از یک رنگ روشن استفاده کنید و کمی بالاتر از لب‌ها خط بکشید، و از گوشه‌ی لب به سمت وسط لب بروید. وسط لب‌هایتان را پر نکنید، و فقط دور آنها خط بکشید. سپس با یک قلم موی لب، رژ لب را روی تمام لب پخش کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید