محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در بین مردم دنیا کدام هستند؟

جمعه, بهمن 9, 1394 - 20:13 توسط تحریریه بادبادک

در سال ۲۰۱۵ میلادی مرکز تحقیقاتی Pew Research یک مطالعه جهانی انجام داد تا میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی را به ترتیب اولویت مشخص کند. در پایان این بررسی محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان از نگاه مردم به قرار زیر انتخاب شد:

۱. فیس بوک
۲. اینستاگرام
۳. توییتر
۴. لینکدین
۵. پینترست

البته میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی هرگز یک عامل مهم و اثرگذار نبوده است و محتوای به اشتراک گذاشته شده را می توان از این مسئله متمایز کرد. به هر حال از میان 2.6 میلیارد مطلب به اشتراک گذاشته شده در بررسی مرکز BazxSumo، حدود ۷۹ میلیون مطلب به لینکدین اختصاص یافت تا این پلتفرم عنوان چهارمین شبکه اجتماعی محبوب را از آن خود کند. پینترست نیز با ۵۹ میلیون مطلب در رتبه پنجم این فهرست قرار گرفت و البته گوگل پلاس با ۱۱۵ میلیون مطلب به اشتراک گذاشته شده در این بررسی حضور نداشت. 
توییتر توانست ۲۳۱ میلیون مطلب را به خود اختصاص دهد. ۲۵۰ میلیون مطلب به اینستاگرام اختصاص یافت و بقیه هم به فیس بوک مربوط می شد. در مجموع گفته شد حدود ۸۱ درصد تمام اطلاعات در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است و مردم این پلتفرم را بسیار پسندیده اند. کاربران فیس بوک نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی تعداد بیشتری داشتند و البته با فرآیند اشتراک مطالب ارتباط گسترده تری برقرار کردند. در مقابل گفته شد برای لینکدین و پینترست، کاربران کمترین تمایل برای اشتراک مطالب را داشتند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید