راه‌های مراقبت از پوست در فصل زمستان

پنجشنبه, بهمن 8, 1394 - 01:31 توسط تحریریه بادبادک

حتی پوست‌هایی که هیچ مشکلی هم نداشته باشند در روزهای سرد زمستان به شدت خشک می‌شوند و آب از دست می‌دهند.
به وجود آمدن زخم‌های دردناک، دست‌های پوسته پوسته شده و زانوها و آرنج‌های خاکستری شده از اثرات این فصل سرد روی پوست شما هستند.
برای مراقبت از پوست در این روزهای سرد این راه‌کارها را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

اول از همه استفاده از وسايل گرم‌کننده مانند بخاری‌ها هوای درون خانه خشک می‌کند، برای تامین رطوبت مورد نیاز پوستتان استفاده از دستگاه‌های بخور در خانه را فراموش نکنید.

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب فقط مخصوص روزهای گرم تابستانی نیست، در زمستان هم اشعه فرابنفش می‌تواند آسیب فراوانی به پوست شما برساند.

برای حفظ رطوبت پوست در محیط بیرون از خانه استفاده از کرم‌های مرطوب کننده را فراموش نکنید، تغذیه و هیدراته نگه داشتن پوست در این روزها برعهده این کرم‌ها است.

نوشیدن فراوان آب را نه تنها برای سلامت و مرطوب نگه داشتن پوست بل‌که برای سلامت اندام‌های بدنتنان در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید.

مسلما دوش گرفتن با آب داغ در روزهای سرد زمستان بسیار لذت بخش است، اما بدانید دوش آب داغ لایه چربی روی پوست شما را از بین برده و باعث خشک شدن بیش از حد پوست شما می‌شود.

در زمستان یک‌بار در هفته از ماسک‌های زیبایی پوست استفاده کنید. ماسک صورت در این روزها به ترمیم پوست و هیدراته نگه داشتن آن کمک می‌کند.

برای تمیز کردن آرایش از پوست صورت حتما از شوینده‌های غیر صابونی استفاده کنید تا چربی‌ روی پوست شما را از بین نبرند، هم‌چنین بعد از استفاده از شوینده ‌ها کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید.

هنگامی که پوست دست‌ها و صورت را می‌شویید سعی کنید تا حد امکان ازحوله‌های نخی برای خشک کردن پوست استفاده کنید. حوله را روی پوست نکشید.

بعد از حمام برای رفع خشکی پوست و حفظ رطوبت آن حتما از لوسیون‌های بدن استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید