چطور پوستتان را از نو بسازید

سه شنبه, دى 29, 1394 - 23:21 توسط تحریریه بادبادک

داشتن پوست سالم به شما در زیبایی ظاهرتان بسیار کمک می‌کند. این‌که پوستی شفافِ بدون لک و درخشان داشته باشید شما را زیبا‌تر و سرحال‌تر از آن‌چه هستید نشان می‌دهد. 
به طور قطع می‌توانیم بگوییم که اگر شما ظاهر سرحالی داشته باشید روحیه‌ شاداب‌تری هم خواهید داشت.
در این‌جا ما توصیه‌هایی برای شما داریم تا پوستتان را بهتر نگه دارید.

 استفاده از ماسک‌های پوست را از همین حالا شروع کنید.
استفاده از ماسک متناسب با پوست، یک‌باردرهفته و هربار به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه، یکی از نکات کلیدی مراقبت از پوست است. 
همان‌طور که شما گلدان‌هایتان را به صورت منظم و با برنامه ریزی آبیاری می‌کنید تا سرحال و شاداب به نظر برسند، همین مراقبت برای پوست شما هم لازم است. اگر سرتان شلوغ است، ماسک را روی صورتتان بگذارید و در طول زمانی که مشغول به کار هستید اجازه بدهید تا جذب پوستتان شود. همین‌طور می‌توانید از ماسک‌های مخصوص شب استفاده کنید که در هنگام خواب می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

روکش بالشتان را عوض کنید.
اگر چین‌ و چروک‌های صورتتان به سرعت در حال افزایش هستند و دارند برای شما آزار دهنده می‌شوند وقت آن است که یکی از دلایل این اتفاق را تغییر دهید. روکش‌های نخی قدیمی بالشتان را عوض کنید و روکشی از ابریشم برای بالشتان تهیه کنید.
روکش‌های ابریشمی نه تنها به شما کمک می‌کنند پوستی نرم و سالم داشته باشید بلکه قرمزی و پف صورت را هم در هنگام بیدار شدن کم می‌کنند.

از شوینده‌های پوست مناسب برای پوست خودتان استفاده کنید. 
درست همان‌طور که موهای شما برای سالم ماندن نیاز به محصولات مراقبت از موی متناسب با جنسش دارد، در مورد پوست هم شما اول باید نوع پوستتان را بشناسید و محصولات مراقبت از پوست هم‌خوان با نوع پوستتان استفاده کنید.
شوینده‌های غیر صابونی بهترین نوع ِ پاک‌کننده‌های پوست هستند. 

استفاده از سرم‌های پوستی را فراموش نکنید.
سرم‌های پوستی در انواعِ مرطوب‌کننده، تقویت کننده و ضد چروک در حالت‌های مختلفشان به سلامت پوست شما کمک می‌کنند.
سرم‌ها از یک کرم مرطوب‌کننده ساده بسیار موثر‌تر هستند، سرم‌ها دارای مواد تشکیل دهنده فعالی هستند که به نسبت انواع کرم‌ها عمیق‌تر جذب پوست می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید