چرا هنر و نقاشی می‌تواند ما را خوشحال نگه دارد؟

يكشنبه, دى 27, 1394 - 03:59 توسط تحریریه بادبادک

تمرین کردن روی خلاقیت‌های شما می‌تواند به شما کمک کند تا از مشغولیت‌های روزانه دور شوید و ذهنتان را روی ایده‌های خاصی متمرکز کنید. می‌تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را بیان کنید و سطح شادی را در زندگی روزمره‌ خود بالا ببرید.

نقاشی کردن و بازی با رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا سایر نگرانی‌ها را فراموش کنید، تمرکز کردن بر روی مشکلات در زمان نقاشی کشیدن بسیار کار سختی خواهد بود. چرا که نقاشی کشیدن نیاز به همه تمرکز و خلاقیت شما دارد و شما را کاملا درگیر خودش می‌کند، برای همین است که مغز شما هیچ جایی برای فکر کردن به درگیری‌ها و پیدا کردن راه‌حلی برای آن‌ها ندارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که هر دو کار خلق و تماشای آثار هنری می‌توانند سطح هورمون کورتیزول «هورمون استرس» را در بدن شما پایین بیاورد. هم‌چنین انجام کاری که دوست دارید ایندورفین در بدن شما آزاد می‌کند که حس خوبی به شما می‌دهد، با استرس مبارزه می‌کند و درد را کاهش می‌دهد.

با انجام یک کار هنری مانند نقاشی کشیدن شما شروع به تمرین مهارت می‌کنید و مغز شما چیز جدیدی را یاد می‌گیرد، این کار اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد و با انجام هر پروژه موفقی شما به هدف‌های بیشتری دست پیدا می‌کنید.

خلق آثار هنری پیر شدن را در مغز شما به تاخیر می‌اندازد. تمرین‌های هر روزه برای خلق آثار جدید تغییرات مشخصی در میزان یادگیری مغز ایجاد می‌کند. توانایی ارتباط دادن مسائل را در مغز شما بالا می‌برد و حافظه شما را خوب حفظ می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید