پوست

در زمستان بیشتر مراقب پوستتان باشید

چهارشنبه, دى 2, 1394 - 00:31 توسط تحریریه بادبادک

 

اگر دوست دارید در فصل زمستان هم پوستی شاداب و لطیف داشته باشید به غیر از استفاده از کرم‌های مرطوب کننده نکات دیگری هم هستند که باید رعایت کنید.

پوشیدن لباس‌های پشمی و ضخیم یکی از راه‌های فرار از سرما و برای بسیاری از ما دوست داشتنی‌ و جذاب است. اما پوشیدن این لباس‌ها به طور مستقیم و در تماس با پوست اصلا خوب نیست. این لباس‌ها باعث تحریک و حساسیت پوست می‌شوند پس بهتر است در زیر این لباس‌ها، یک لباس نخی یا پنبه‌ای نازک بپوشید تا از تماس مستقیم آن‌ها با پوست شما جلوگیری کنند.

مراقب لب‌هایتان هم باشید. باد سرد و گرمای خشک وسایل گرم کننده هوا محافظ طبیعی لب شما را از بین می‌برد، لب‌ها خشک می‌شوند و نرمی و صافیشان را از دست می‌دهند. علاوه بر این لب‌ها غده چربی ندارند تا خودشان را چرب و مرطوب نگه دارند. برای سالم نگه داشتن لب‌ها مرطوب‌کننده‌های لب را فراموش نکنید. حتی استفاده از یک لایه وازلین روی لب در درمان خشکی آن‌ها بسیار موثر است.

برای مرطوب نگه داشتن پوستتان از مرطوب کننده‌های بدون روغن و سبک تابستانی استفاده نکنید. یک لوسیون کرمی سنگین با ترکیبات مرطوب‌کننده برای این فصل مناسب است.

استفاده از ضد آفتاب فقط برای تابستان‌ها و آفتاب سوزان آن نیست. در فصل زمستان علاوه بر نور خورشید ، انعکاس آن از طریق برف و سطوح خیس هم پوست را می‌سوزاند. همیشه یک ضد آفتاب با Spf ۳۰ همراهتان داشته باشید و هر دو ساعت یک‌بار آن را تمدید کنید.

اگر خیلی سرمایی هستید این نکته را هم در نظر داشته باشید که بیش از حد گرم نگه داشتن فضای خانه باعث خشکی پوست می‌شود. بهترین دما برای پوست بدن ۲۱ درجه سانتیگراد است. 

استفاده از محصولات  آرایشی با پایه الکل پوست شما را خشک می‌کند، الکل چربی پوست شما را از بین می‌برد.

دوش گرفتن و حمام طولانی با آب داغ، نه تنها در زمستان بلکه در همه فصل‌ها برای پوست شما ضرر دارد. آب داغ، چربی‌های روی پوست را از بین می‌برد و آن را خشک و مستعد ابتلا به اگزما می‌کند. بهترین انتخاب برای حمام آب ولرم است. بعد از دوش گرفتن پوستتان را به آرامی خشک کنید و حتما از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید