عمر طولانی

با انجام این کارها ۱۵ سال بیشتر عمر کنید

چهارشنبه, آذر 18, 1394 - 10:58 توسط تحریریه بادبادک

لازم نیست برای رسیدن به عمر طولانی و سال‌های دراز زندگی به دنبال کیمیاگران و اکسیرهای جوانی باشید. این نکات را رعایت کنید تا بیشتر عمر کنید.

- کافی‌ست یک‌بار در هفته برای دویدن بروید. این کار ۶ سال زندگی شما را بیشتر خواهد کرد. 
دویدن آهسته یا متوسط به مدت یک یا دو ساعت در هفته طول عمر مردان را ۶/۲ سال و عمر زنان را ۵/۶ سال بیشتر می‌کند و خطر مرگ زودرس را تا ۴۴ درصد کاهش می‌دهد.

- هر هفته و حتی هفته‌ای چند بار، غذاهای دریایی را در رژیم غذاییتان بگنجانید. با این کار ۲ سال بیش‌تر از دیگران زنده خواهید ماند.

- اگر هر روز ۲۵ دقیقه پیاده روی کنید با این کار ۷ سال به سال‌های عمرتان خواهید افزود. تنها ۲۰ دقیقه پیاده روی روزانه مرگ و میر را تا ۲۰ درصد در افراد با وزن متناسب و حتی افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌برند کم می‌کند.

- خوابتان را تنظیم کنید. عادت کنید شب‌ها بین ۷ تا ۸ ساعت بخوابید.با این کار ۱۵ درصد سال‌های عمرتان را بیشتر کنید.

اگر هر هفته یک یا دو روز غذاهای تند بخورید ۱۰ درصد احتمال مردنتان کم‌تر می‌شود. 

- نان سبوس‌دار را فراموش نکنید. در نان سبوس‌دار ماده‌ای وجود دارد که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را پایین می‌آورد. پس برای سالم نگه داشتن قلبتان و طولانی‌تر کردن عمرتان از نان‌های سبوس‌دار در تغذیه روزانه‌تان استفاده کنید.

- با روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش کردن و رفتن به باشگاه ۱۵ سال بیش‌تر عمر کنید .محققان می‌گویند حتی اگر ۴ روز در هفته هم به باشگاه بروید به همان نتیجه می‌رسید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید