دستورپخت: سالاد نخود لبنانی تازه

جمعه, آبان 23, 1393 - 14:05 توسط تحریریه بادبادک

لبنانی ها در پخت غذاهایشان از نخود بسیار استفاده می کنند. ما بیشتر اوقات نخود را در مزه هایی مانند حمص و فلافل پیدا می کنیم. این سالاد (بالیلا) با مواد تهیه بسیار کم و در مدت کوتاهی می توان درست کنید.

 برای سریع کردن کارتان می توانید از کنسرو نخود استفاده کنید، اگر نه نخود را خیس کنید و سپس آن را بپزید و بعد از پخته شدن می توانید برای سالادتان استفاده کنید.
 

مدت تهیه: ۱۰ دقیقه  

مدت پخت: ۲۵ دقیقه

 

مواد لازم:
۴۰۰ گرم نخود کنسروی یا پخته شده )
1 عدد پیاز قرمز که به ورقه های نازک خرد شده

½ فلفل سبز خرد شده 

½ دسته جعفری تازه خرد شده 

کمی گشنیز تازه خرد شده

½ آب لیمو

2 قاشق سوپ خوری روغن زیتون

نمک، فلفل به مقدار لازم

زیره سبز
 

طرز تهیه:
 

اگر از نخود غیر کنسروی استفاده می کنید:

نخود ها را از شب قبل در آب بگذارید تا خیس بخورند. و روز بعد آب کشی کنید. و آنها را در یک ماهیتابه حاوی آب سرد بریزید و بعد در ماهیتابه را گذاشته و بگذارید تا زمانی که نرم شوند بپزند.

پیاز را پوست بکنید و به رشته های بسیار نازک درآورید. همین کار را برای فلفل سبز، گشنیز و جعفری پس از شسته شدن انجام دهید.

و سپس در یک کاسه ریخته و با روغن زیتون و آب لیمو هم بزنید. ادویه را به آن اضافه کنید. سپس پیاز، جعفری، فلفل سبز و در نهایت نخود را اضافه کنید. (اگر نخود تان را پخته اید که آن ها را اضافه می کنید و اگر نخود کنسروی مصرف می کنید که بعد از باز کردن کنسرو می توانید به سالاد اضافه کنید.) با هم هم بزنید. سپس طعم آن را بچشید و اگر نیاز به اضافه کردن ادویه دارد این کار را انجام دهید.
 

نوش جان!

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید