راه و رسم مراقبت از موی چرب

يكشنبه, آذر 15, 1394 - 03:50 توسط تحریریه بادبادک

چربی اضافی مو  یکی از رایج ترین مشکلاتی است که اغلب برای موها به وجود می آید و دلایل زیادی باعث به وجود آمدن این مشکل می شود. وراثت، تغییرات هورمونی، استفاده از برخی حالت دهنده های مو، شانه کردن زیاد موها، ناسازگاری نوع شامپو با مو و ... همگی از عواملی هستند که سبب ایجاد چربی غیر طبیعی مو می شوند. در واقع چربی مو به علت ترشح بیش از حد از غدد چربی اتفاق می افتد.

حالا سوال اینجاست که موی چرب به چه مویی گفته می شود؟

موی چرب به مویی گفته می شود که پس از هربار شستشو به فاصله زمانی کمی مجددا چرب و کدر شده و حالت چسبندگی پیدا می کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که هر روز و یا حتی دو بار در روز مجبور به شامپو کردن موهایتان هستید و در آخر بازهم آنها را چرب می بینید بهتر است به فکر چاره باشید و نکاتی که در ادامه آمده است را حتما رعایت کنید.

  • تا جایی که امکان دارد از حرارت داغ سشوار و یا اتوی مو برای خشک کردن و حالت دادن موهای خود استفاده نکنید.

  • در طول روز پوست سرِ خود را ماساژ ندهید و با موهای خود بازی نکنید، این کار باعث چرب شدن سریع موهای شما خواهد شد.

  • از محصولات نرم کننده و حالت دهنده فقط برای انتهای موها و نوک موهای خود استفاده کنید.

  • موهای خود را با آب ولرم و در صورت امکان با آب سرد آبکشی نمایید. آب گرم و یا آب داغ مشکل چربی موها را تشدید می کند.

  • هنگام شستشوی موها پوست سر را به آرامی و با نوک انگشتان ماساژ دهید و از شستن شدید موها و پوست سر خودداری کنید. چنگ زدن زیاد موها غدد چربی را فعال کرده و باعث چرب شدن موها خواهد شد.

  • آخرین و مهمترین نکته: برای شستن موها از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید. این شامپو ها باید دارای pH خنثی باشند تا باعث تحریک پوست سر و همچنین غدد چربی نشوند.

استفاده منظم از شامپو گریپ فروت و چای سبز سینره مشکل موهای چرب رو تا میزان زیادی کنترل می کند و ترکیبات گیاهی به کار رفته در آن ترشح غدد چربی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

شامپو گریپ فروت و چای سبز سینره با دارا بودن فرمولاسیون ملایم و مواد مؤثره طبیعی قادر است موها را از چربی اضافی پاک کند و باعث کاهش ترشح چربی مو شود. با استفاده از این شامپو موها به حالت نرمال نزدیک شده و دیرتر چرب می شود و نیاز به شستشو کاهش می یابد.
شامپوی موی چرب سینره به تعادل pH پوست سر کمک کرده و از رشد باکتریهایی که با تجزیه مواد چرب سبوم، ایجاد بوی بد می کنند جلوگیری می کند. وجود مواد حالت دهنده باعث می شود تا موها کاملا حالت پذیر بوده و به راحتی فرم دلخواه را به خود بگیرند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید