هم بخورید هم کالری بسوزانید هم لاغر شوید

شنبه, آذر 7, 1394 - 23:12 توسط تحریریه بادبادک

این یک حقیقت شناخته شده است که هر چقدر بیشتر کالری بسوزانید وزن بیشتری هم کم می‌کنید. برای سوزاندن کالری هم لازم است ورزش کنید و فعالیت بدنتان را بیشتر کنید وغذای مناسب بخورید .بعضی از غذاها هستند که اگر آن‌ها را بخورید، خودشان هم کالری سوزند.

کرفس:
ساقه کرفس خام برای کم کردن وزن بی‌نظیر است. این سبزی کالری بسیار کمی دارد ( هر یک فنجان کرفس خام فقط ۱۶ کالری  است) مقدار زیاد آب و فیبر موجود در آن، احساس گرسنگی را در شما کم می‌کند، در حالی‌که با این مقدار، کمِ کالری، مواد معدنی مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند و سطح انرژی بدن را بالا نگه می‌دارد.

قهوه:
فنجان قهوه صبحگاهیتان را دوست دارید؟ حدس بزنید چرا؟
کافئین موجود در قهوه به شما کمک می‌کند تا لاغر بمانید. اگر قهوه را بدون شیر و شکر بخورید مطمئن باشید که کالری‌هایتان را می‌سوزاند. قهوه نه تنها که خودش هیچ کالری‌ای ندارد بل‌که سوخت وساز بدن شما را بالا برده و چربی‌های اضافه را می‌سوزاند. البته مصرف مقدار زیاد قهوه اثرات منفی خودش را هم دارد.

هندوانه:
کم کردن وزن به این معنی نیست که خودتان را از خوردن خوراکی‌های شیرین منع کنید. 
خوردن هندوانه راه خوبی برای نگه داشتن میزان قند بدنتان در حالت ایده‌آل است. این میوه خوشمزه و آب‌دار معده شما را  پر می‌کند. و همان‌قدر که کم کالریست فیبر، پتاسیم، گلوتن و سایر مواد معدنی را به میزان زیاد دارد.

چای سبز:
خواص و فواید چای سبز از حد و اندازه بیرون است. یکی  از آن‌ها کمک به کاهش وزن است و این به خاطر این است که چای سبز هیچ کالری ندارد ولی کافئین موجود در آن به سوختن دیگر کالری‌ها کمک می‌کند. آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز  هم به عنوان سوزاننده‌های عمده کالری عمل می‌کنند.

تخم‌مرغ:
این غذا علاوه بر این‌که بسیار ارزان است و به راحتی درست می‌شود، وزن شما را هم کم می‌کند. کالری تخم مرغ بسیار پایین است ( هر تخم مرغ بزرگ ۷۷ کالری دارد) و هم‌چنین چربی بسیار کمی هم دارد. هم‌چنین شاخص سیری در تخم‌رغ بسیار بالایی دارد و شما  را تا مدت زمان زیادی سیر نگاه می‌دارد.
اگر هم نگران سطح کلسترول خونتان هستید، نگران نباشید  تخم‌مرغ کلسترول شما را بالا نمی‌برد.

دارچین:
دارچین از طریق  تنظیم میزان انسولین خون قند خون را پایین می‌آورد و هم‌چنین کلسترول منفی خون را کم می‌کند، دارچین میزان متابولیسم بدن را بالا برده و منحنی ذخیره قند و کالری را در بدن پایین می‌آورد.
دارچین به خصوص چربی‌های شکمی را هدف قرار داده و آن‌ها را از بین می‌برد.

سیب:
یک سیب در روز دکتر را از شما دور نگه می‌دارد. این ضرب‌المثل قدیمی را همه ما خوب می‌شناسیم. اما آیا این را هم می‌دانستید  که سیب می‌تواند وزن شما را هم کم کند؟
فیبرهای حل شده در آب موجود در سیب به عنوان یک دیوار دفاعی در برابر چربی‌ها عمل می‌کند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید