به صدای بدنتان گوش دهید. این علائم را جدی بگیرید

شنبه, آذر 7, 1394 - 01:29 توسط تحریریه بادبادک

بسیاری از زنان از اهمیت ماموگرافی برای اطلاع از سلامتشان  آگاه هستند. ماموگرافی یکی از راه‌های تشخیص سرطان پستان  و غدد لنفاوی است.
اما سرطان نشانه‌هایی هم دارد که اگر شما از آن‌ها آگاه باشید شاید بسیار زودتر از بیماری اطلاع پیدا کنید.
این نشانه‌ها کلیدی برای تشخیص زودرس هستند و این تشخیص زودتر ممکن است جان یک بیمار سرطانی را نجات دهد.
شناخت  بدنتان و آگاهی از نشانه‌های بیماری به شما برای سلامت‌تان بسیار کمک خواهد کرد. 
آگاهی از این نشانه‌ها به شما بسیار کمک خواهد کرد. نترسید همه سردردها نشانه نیستند اما مراقب بودن بد نیست.

تغییر شکل پستان:
مهم‌ترین ‌نشانه بروز بیماری در شما تغییر شکل پستان، قرمزی، ورم، وجود هر گونه سفتی و توده درون آن اولین و مهم‌ترین چیزی‌ست که بایستی به آن توجه کنید.

خون‌ریزی نامتعارف:
وجود خون در ادرار و مدفوع اصلا نشانه خوبی نیست. هم‌چنین خون‌ریزی ناشی از بریدگی و یا هر گونه زخم دیگر که بند نیاید ، می‌تواند نشانه این باشد که یک چیزی اشتباه است.  در این حالت  بهتر است به دکترتان سر بزنید.

نفخ:
بسیاری از زنان نفخ بیش از اندازه را  نشانی از قاعدگی یا پرخوری بیش از اندازه می‌دانند.
اما نفخ دائمی می‌تواند نشانی از ابتلا به سرطان باشد که در بسیاری مواقع به قاتل خاموش مشهور است چرا که هیچ کس آن را خطر نمی‌داند.

زخم‌هایی که خوب نمی‌شوند:
این نشانه‌ی خوبی برای کسانی که از ناراحتی پوست رنج می‌برند نیست. زخم‌هایی که در دهان به وجود می‌آیند و مدت زمان طولانی‌ زمان می‌برند  تا خوب شوند می‌توانند نشانه ای از سرطان دهان باشند. این اتفاق در افرادی که زیاد سیگار می‌کشند، تنباکو می‌جوند  و زیاد الکل می‌نوشند  بسیار زیاد است.

سرفه مزمن:
اگر به مدت بیشتر از سه هفته است که مدام سرفه می‌زنید و یا در دوره‌های متناوب سرفه ‌های طولانی و آزار دهنده می‌زنید ممکن است نشانی از سرطان کبد یا گونه‌ای از سرطان خون باشد. مشکلات تنفسی هم ممکن است نشانی از نوعی سرطان در خانم‌ها باشد.

خستگی و کوفتگی:
البته که خستگی ممکن است نشان بسیاری از بیماری‌ها یا فقط نشان ساده‌ای از کارکردن بیش از اندازه باشد، با این حال اگر شما به صورت معمول خسته‌اید و بدنتان کوفته است و با استراحت هم از بین نمی‌رود بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

تغییرات پوستی:
همه ما همیشه پوستمان را چک می‌کنیم و جوش‌ها و لکه‌های آن را می‌بینیم و دست‌کاری می‌کنیم. اما مراقب باشید  تغییر حالت روزنه‌های پوست ، قرمزی و خشکی بیش از اندازه، ، خونریزی‌های نابهنگام و زخم‌هایی که خوب نمی‌ؤوند نشانه‌های خوبی نیستند.

مشکلات گوارشی و دردهای شکمی:
مشکلات دائمی در دستگاه گوارشی بدون هیچ دلیلی، می‌توانند نشانه‌هایی از سرطان مری، معده و دهان باشند.. زمانی‌که این دردهای شکمی با افسردگی همراه باشند ممکن است نشانه‌ای از بروز تومور باشند.

تب:
تب کردن یکی از نشانه‌های معمول بروز آنفولانزا و بسیاری از بیماری‌های عفونی دیگر است. تب کردن در واقع مکانیسم دفاعی بدن در برابر بیماری‌هاست.
تب‌های طولانی مدت یکی از نشانه‌های بروز سرطان هستند، مانند بسیاری از سرطان‌های خون که بر روی ساختار سلول‌ها تاثیر می‌گذارند.

به صدای بدنتان گوش دهید. بدن شما بهتر از هر دکتری می‌تواند به شما درباره سلامت و یا بیماری‌اش خبر بدهد. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید