همه چیز درباره آب و پوست

چهارشنبه, آبان 27, 1394 - 07:21 توسط تحریریه بادبادک

آب قلیایی چیست؟
روش‌های زیادی مانند افزودن برخی ترکیبات به آب می‌تواند آن را قلیایی کند. آب قلیایی PH بالای ۷ دارد که با استفاده از فیلتر و افزودن برخی ترکیبات به وجود می‌آید. 
آب قلیایی خواص آنتی اکسیدانی دارد و این آب می‌تواند جلوی پیری پوست و بروز بیماری‌هایی چون دیابت،‌ بیماری‌های قلبی عروقی،  بیماری‌های پوستی‌ای نظیر لیکن پلان(لیکن پلان یک بیماری خودایمنی است. این بدان معنی است که سیستم ایمنی بدن در طی این بیماری علیه بخش‌های طبیعی پوست، مخاط، مو و یا ناخن خود فرد فعال می‌شوند)
و حتی در پیشگیری از بروز برخی از انواع سرطان هم نقش دارد. 
البته در کشور ما این نوع آب‌ها تولید نمی‌شود و در مورد فیلتر‌هایی هم که ادعای قلیایی هم دارند شک و شبهه‌هایی وجود دارد.
پزشکان توصیه می‌کنند در شهرهای جنوبی که سختی آب زیاد است بهتر است  از آب معدنی برای نوشیدن استفاده کنند. 
روزانه نوشیدن ۸ لیوان آب را فراموش نکنید، رسیدن آب به بافت‌های مختلف بدن از اهمیت زیادی برخوردار است. مراقب باشید پوستتان همیشه آب کافی داشته باشد.
شستن مو با آبی که سختی آن بالاست باعث کدری، بدحالتی و وز شدن مو می‌شود.
در این شرایط بهترین کار استفاده از مواد شوینده خنثی است. صابونی که PH اسیدی دارد می‌تواند باعث واکنش آب با ماده شوینده شود و موها را کدر و خشک کند.
آب را بهتر است از طریق مصرف آب و سبزیجات تازه به همه بافت‌های بدن از جمله پوست برسانید. اما برای سلامت بیشتر پوست بایستی از مرطوب کننده‌های خارجی پوست هم استفاده کرد. از لوسیون‌های مرطوب‌کننده پوست برای به دام انداختن رطوبت در پوست بعد از استحمام استفاده کنید. این لوسیون‌ها سدی حفاظتی روی پوست ایجاد می‌کنند که مانع هدر رفتن آب زیر پوستی می‌شود. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید