خوشبویی دهان در چند دقیقه

شنبه, آبان 23, 1394 - 00:01 توسط تحریریه بادبادک

راه‌کارهایی که طب سنتی در آن به شما کمک می‌:ند تا از شر بوی بد دهان خلاص شوید.

فردی که حرارت معده‌اش بالاست، هر خوراکی مانند هل، دارچین، گلاب، بهارنارنج و هر چیزی که عطر ایجاد کند سرپوشی می‌شود بر بوی بد دهانش. مصرف این خوراکی‌های معطر به صورت موقت بسیار کارساز است اما به یاد داشته باشید که استفاده از آن‌ها درمان محسوب نمی‌شود.
ممکن است بوی بد دهان به خاطر عفونت لثه باشد، لثه‌هایی که شل و محل تجمع مواد عفونی می‌شوند. این افراد وقتی مسواک می‌زنند، سریع دندان‌هایشان شروع به خون‌ریزی می‌کند. برای این افراد غرغره کردن سرکه از هر نوعی برایشان مفید است. اگر بوی بد دهان زیاد است از ترکیب گیاه مورد و سرکه استفاده کنید. اگر پودر مورد اذیتتان می‌کند آن را در سرکه بجوشانید  و یا از عصاره آن استفاده کنید.
برگه زردآلو را امتحان کنید:
در حالتی که حرارت معده افراد زیاد باشد بوی بد دهان با خوردن غذا بهتر می‌شود. برای درمان هم خوردن خیسانده برگه زردآلو یا آرد جو توصیه می‌شود. به این منظور باید آرد جو را با کمی شکر بخورید یا آن را تفت دهید.
اگر هم می‌خواهید با زردآلو بوی بد دهانتان را از بین ببرید ۷،۸ عدد زردآلو را در آب خیسانده و یک شب بگذارید بماند و صبح  آن را بخورید. در مواردی که زردآلو در دسترس نیست از برگه آن استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید