صبح دوش بگیریم یا شب

صبح دوش بگیریم یا شب؟

چهارشنبه, آبان 20, 1394 - 15:11 توسط تحریریه بادبادک

خیلی از افراد صبح‌ها پس از بیدار شدن از خواب و خیلی‌های دیگر شب‌ها بعد از رسیدن به خانه دوش می‌گیرند. اما سوال این‌جاست که دوش صبحگاهی بهتر است یا شبانگاهی؟
اگر پوست چربی دارید دوش صبحگاهی برای شما مفیدتر است. به عقیده متخصصان دوش صبحگاهی برای افرادی که پوست چرب‌تری دارند مفید است. به خاطر این‌که مازاد سبوم تولید شده در طول شب از بدن زدوده شده و منافذ پوستی باز می‌شوند. 

اگر اهل ابتکار هستید دوش صبحگاهی نوعی مدیتیشن است، شروع روز با دوش گرفتن باعث می‌ؤود مغز آرامش بیشتری پیدا کند و آماده فعالیت بیشتر باشد. این کار باعث افزایش ابتکار افراد خلاق می‌شود. اگر شب‌ها به سختی به خواب می‌روید شب‌ها را برای دوش گرفتن انتخاب کنید.
اگر صبح‌ها به سختی از خواب بیدار می‌شوید و یا عادت دارید تا ظهر بخوابید بهتر است صبح دوش بگیرید،‌به عقیده متخصصان قرار دادن بدن برای چند دقیقه در معرض آب سرد باعث سرحال آمدن و شادابی بیشتر در طول روز می‌شود.
اگر صبح زود بیدار می‌شوید و عادت به ورزش کردن دارید، بهتر است دوش گرفتن را به بعد از ورزش موکول کنید.

اما اگر پوست خشکی دارید بهتر است شب‌ها را برای دوش گرفتن انتخاب کنید، چون پوست در طول خواب احیا شده و علاوه بر آماده شدن برای روز، کرم‌های مرطوب کننده و کرم شب را نیز به خوبی به خود جذب می‌کند.
اگر به سختی به خواب می‌روید لازم است بدانید دوشِ‌شبانه باعث آماده کردن بدن برای خوابی آرام می‌شود.
اگر کارتان به گونه‌ای است که مدام با اشیا و وسیله‌های مختلف سر و کار دارید، بهتر است به محض رسیدن به منزل دوش بگیرید. چون کثیفی به منافذ پوستتان نفوذ می‌کند و با گذشت زمان آسیب‌های جدی به پوستتان می‌زند.
اگر بعد از کار به باشگاه ورزشی می‌روید، بهتر است قبل از خواب دوش بگیرید. این کار علاوه بر بهداشتی بودن باعث ترشح آندورفین(آرام‌بخش طبیعی بدن) نیز می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید