رسیدگی به موهای آسیب‌ دیده با نرم کننده

سه شنبه, آبان 19, 1394 - 01:13 توسط تحریریه بادبادک

وقتی ساقه‌ موها در اثر آسیب‌های محیطی، به خصوص رایج‌ترین آن‌ها که تماس با مواد شیمیایی موجود در اکسیدان‌ها یا مواد موجود در بی‌رنگ کننده‌ها و مواد فر و یا صاف کننده موها قرار می‌گیرند، دچار تغییرات ساختاری شده و بافت آن تخریب می‌گردد.
در واقع ریشه و فولیکول مو خشک و شکننده می‌شود و درخشندگی و طراوت سابق را نخواهند داشت. با توجه به این گفته می‌فهمیم که هزینه کردن برای اقدام‌هایی مانند ویتامینه کردن ساقه مو مبنای علمی ندارد و ویتامین‌های لازم و مفیدی چون گروه B بایستی از طریق رگ‌ها به فولیکول مو برسد نه از راه بافتی مرده به نام ساقه.

بنا به توصیه متخصصان پوست و مو، کسانی که موهایشان را رنگ کرده‌اند یا از انواع محصولات شیمیایی برای حالت دادن به آن‌ها استفاده کرده‌اند باید از نرم‌کننده مو استفاده کنند. 
پوشاندن ساقه موها با نرم‌کننده‌ها به دلیل بار الکتریکی مثبتی که دارند، مناطق آسیب دیده مو را به طور موقت ترمیم می‌کند و از ریزش مو، ایجاد مو خوره و خشکی بیشتر مو جلوگیری می‌کنند. در واقع مصرف نرم‌کننده‌های مو و حات‌دهنده‌ها و یا مواد درخشان کننده باعث می‌شود تا موها آسیب بیشتری نبینند، راحت‌تر شانه شوند و خشک و شکننده نباشند. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید